Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • josipov

    csendes tag

    Tisztelt Fórumozók!

    Lassan egy hete folyamatosan olvasom a cikkeket, nézegetem a boltokat, ítt az ideje hogy rátokzúdítsam noob kérdéseimet és kikérjem a véleményetek. Vigyázat, hosszú lesz!

    1, 20-25000, max 30k Ft
    2, 128Gb. Gondoltam nagyobbra is, de ahogy látom nem lineáris az árképzés.
    3, Win7
    4, Laptop, Toshiba P300-225, 2x hdd slot ---> ehhez még kérdezek
    5, Sejtelmem sincs, lsd 5. pont
    6, szerintem nincs.
    +1, Használat: cad-cam szoftverek töméntelen mennyiségben, sűrűn váltogatva, sokszor 3-4 egyszerre. Az utóbbi években ahogy híznak a progik+toolboxok+libraryk, proc-vga helyett egyre inkább a hdd lett a szűk keresztmetszet. Napi min 1 hibernálás. Lapozófálj erősen használt.
    Olyat szeretnék, ami tartós és mehet majd az 1-2 év múlva esedékes új gépbe.
    Addigra talán összejön 4-6k az akkor aktuális erőműre
    A tartóssági elvárásaim: 16 éves P1-es gépem a mai napig megy, egyszerű cncket hajt a műhelyben. Challenge proclaimed.
    --> MLC kell.
    A cikkek és leírások alapján a 840 Pro lenne a befutó, de azt drágállom egy kicsit.
    Itt az ajánlott listában 840 basichez TLC van írval de aboltba MZ-7TD120BW-hoz MLC. Itt mi a helyzet?
    Árak alapján Kingston V300 lenne a befutó. Vélemény?
    edit: az ár azért fontos mert jelenleg csóró lassan végzős hallgató vagyok, a szoftvereim kivétel nélkül khm *student licencesek* khm hkm.

    Kérdések #2
    Innen félig-meddig OFF, de nem szürkítem, hogy ha valaki ráér elolvashassa könnyezés nélkül.

    Mérnökként tudom, hogy ha valamit meg lehet csinálni, akkor azt lehet bonyolítani is.
    Hallottam Expresscard SSD-ről, de az olyan, mint Colombo felesége: tudjuk hogy van, de még senki sem látta.
    ODD-t egyszer használtam az elmúlt 3 évben, annak a helyére esetleg.
    Nem tudom hogy van-e benne szabad PCIe, ez a gép gyakorlatilag nem létezik, nincs róla semmi info. Jövő héten úgyis szétkapom, 5 év után érik a kiporolás.
    Szóval:
    Elgondolkodtam mégegy SSD-n, két felállásban:
    ssd1 32-64g rendszer, ssd2 64-128 prog (hddn mindenmás) vagy
    ssd1 128g rendszer+prog, ssd2 16g swap

    Megéri-e beletenni két ssd-t? Sebességen nem hiszem hogy javítana, de egy 5000 Ft-s 16gb-s swappal megosztható-e úgy a terhelés, hogy számottevően növelje az amúgy is erősen használt main ssd élettartamát?

    2, Ha valaki esetleg látott már felbontva ilyen gépet mint az enyém, tudna-e információval szolgálni a belsejéről? Gugli itt nem barátom, a fő specen kívül gyakorlatilag nem létezik információ, de még a toshiba is letagadja hogy gyártotta ezt a típust.

    Köszönöm ha végigolvastad :R , elnézést a rész-offokért és szeretettel várok minden véleményt, kritikát.

    [ Szerkesztve ]

    A mérnöki tervezés a biztonsággal figyelmen kívül hagyható értékek kiválasztásának művészete.

Új hozzászólás Aktív témák