Hirdetés

2019. június 16., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-06-14 11:30:13

PROHARDVER!

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el!
Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik! Módosítva: 2019.06.14.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#49001) Emperor_ válasza KaiotEch (#48997) üzenetére

Emperor_
(Topikgazda)

Adata SP920 Speedhopból. 128 GB.

Lark 10i WIN | Xiaomi Redmi Note 4

(#49002) Emperor_ válasza Kezdő vagyok (#48993) üzenetére

Emperor_
(Topikgazda)

Samsung EVO 850 vagy Crucial MX500

(#48996) A Zéé
Igen, a Samsung 860 jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#49003) Kirir válasza Emperor_ (#49000) üzenetére

Kirir
(tag)

Akkor nem lesz cserélve :) .

(#49004) Emperor_ válasza balfek (#48994) üzenetére

Emperor_
(Topikgazda)

Az 1-st javaslom. A többi nekem OEM, kibányászott SSD-nek tűnik.

(#48988) Empiricist

M.2-ből két (három) féle van, javaslom a fenti Összefoglalóban való tájékozódást!
Igen lehet az az irány, hogy az M.2 slotban raksz SSD-t és egy caddy-be az SSHD-t.
Ha tudjuk az M.2-es csatid típusát, akkor tudunk ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#49005) Empiricist válasza Emperor_ (#49004) üzenetére

Empiricist
(újonc)

Köszi,
szétszedtem a gépet, és lemértem, mert neten nyilván nincs leírva számomra érthetően :D
81x26 mm a hely hozzá, a csatlakozók pedig bal oldalt egy csomó, és jobb oldalt pedig 4 db.
Szóval a kérdés hogy ez:
[link]
jó-e ebbe a slotba:
[link]
ennek a slotnak a méretei kb. 81*26 mm.
Kösz a segítséget :)
Szerintem gyanús hogy nem jó, mivel a gépemen kettéosztott csatlakozás van, a crucialnak pedig 3 felé van osztva. De reménykedek hogy megcáfol egy hozzáértő :)

[ Szerkesztve ]

(#49006) WinZol

WinZol
(tag)

Üdv!

Gép telepítés előtt állok.
A gépbe Samsung EVO 970 kerül.

Kérdés:
A levelező programnál be lehet állítani, hogy a csatolmányokat
külön mappába tegye, vagy csináljon egy bazi nagyot és ahhoz
gyömöszölje hozzá.

Tehát
1. Néhány megás levélfile, ami lassan nő és sok kicsi (néhány k) csatomány egy könyvtárban, vagy
2 Egy több GB-os file ami napról napra dagad.

Köszi

WinZol

(#49007) D0zeR

D0zeR
(tag)

Sziasztok, ssd-t szeretnék vásárolni egy asztali pc-hez.
Csak Windows 10 kerülne rá, azt hiszem elég lenne egy 120gb-os.
Asrock h55 alaplap van a gépben, milyen ssd működne jól vele?

(#49008) Anonymus23

Anonymus23
(PH! kedvence)

Sziasztok,

Egy ilyen WD Green M.2 SSD szeretnék venni egy barebone PC-be, rendszernek, és pl a torrent erre töltené le a cuccokat, de HDD-ről osztaná vissza (tudom nem ez a legegészségesebb), de nem hardcore/seedszerverre kell gondolni, hetente 5-10 sorozat rész, meg havonta 5-10 HD (1080p) film, meg a régi torrentek visszaosztása (HDD-ről). Elsősorban a minél olcsóbb kihozatal lenne a lényeg, + a garanciális időt bírja ki :K

Vagy ha lenne pár ezerrel drágább ami sokkal jobban megbízható, akkor az. 7/24-ben menne.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Ligth Side

(#49009) gedikart

gedikart
(fanatikus tag)

Üdv. Olcsó SSD-t keresek (alap felhasználás, Internet), mérteben a 120 GB-os már elég, viszont fontos lenne, hogy a lehetőségek közül a legmegbízhatóbbat. Alaplap Asrock B250M-HDV, van rajta m.2 SATA csatlakozó. Érdemes m.2-es SSD-t keresnem, vagy nincs különbség?

(#49010) LeBigMac89

LeBigMac89
(újonc)

Sziasztok!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 25k
2. Mekkora SSD-re van szükség? 240-256 GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Dell Inspiron 15 3537 laptop
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán) LA-9981P
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!) 3
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? CAD szoftverekhez (pl. ArchiCAD)

Az Adata SU800-at és a Samsung 860 EVO-t néztem, hogy jó lehet.

Még egy kérdés: Az SSD-t a HDD helyére tenném, a HDD-t meg egy keretben a DVD meghajtó helyére. Ilyen keretre van valami jó ajánlás, márka?

Köszönöm.

(#49011) Emperor_ válasza Anonymus23 (#49008) üzenetére

Emperor_
(Topikgazda)

Számolsz egy napi GB írás mennyiséget nekünk?

(#49006) WinZol
Szerintem teljesen mindegy, de elméletileg a 2. a "gyorsabb", SSD esetén beállítandó.

[ Szerkesztve ]

(#49012) Mr.Csizmás

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

ADATA XPG SX950U 240GB ajánlott a 17e sávban? :R

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista |

(#49013) Anonymus23 válasza Emperor_ (#49011) üzenetére

Anonymus23
(PH! kedvence)

Szerintem a windows amit ír (ezt nem tudom mennyi lehet egy ilyen gépnél, ahol kb semmi sem fog futni, max a torrent kliens + a médialejátszó alkalmanként) + naponta 20 GB átlagban (torrent), lesz amikor ez 50 GB, de lesz, amikor meg semmi, vagy csak ilyen pár száz MB-os filmsorozat epizód.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Ligth Side

(#49014) balfek válasza Emperor_ (#49004) üzenetére

balfek
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

koszi (:

az oem-ekkel mi lehet a baj? kompatibilitasi gond, v leharcoltsag?

kicsit azert odzkodom 20e feletti ssdtol, mert az a 10 eves hpm ertekenek kb a fele lenne...
masreszt persze a gari hasznos dolog :))

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#49015) Emperor_ válasza Empiricist (#49005) üzenetére

Emperor_
(Topikgazda)

A netes kutatásom szerint SATA és NVMe is jó bele. Kicsit össze-visszainfók vannak. [link] [link]
Itt meg tudod nézni, a Crucial oldalán: [link]

[ Szerkesztve ]

(#49016) Raymond válasza balfek (#49014) üzenetére

Raymond
(PH! félisten)

Abba a gepbe eleg lesz ez is: [link] Meg a gari is 3 ev ra, egy 17e Ft-os termeknel ez azt hiszem vallalhato.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49017) Emperor_ válasza balfek (#49014) üzenetére

Emperor_
(Topikgazda)

Ha bármi gond van, nem tudsz kihez fordulni firmware, kompatibilitás, stb ügyben.

Példa: Dell notiban szerelt OEM Intel SSD:
- Intel progi nem ismeri fel->nem tudsz firmware-t frissíteni,
- Dell kb tesz rá->nem tudsz firmware-t frissíteni, nincs progi amivel pld az állapotát meg tudnád nézni.

Ha költséghatékony akarsz lenni, akkor a használt SSD-t eladóval kell megalkudnod:
- adjom min 1-3 hó garit,
- vegye vissza, ha nem megy a notidban.

[ Szerkesztve ]

(#49018) allein

allein
(PH! addikt)

Sziasztok. Kettő SSD-t szeretnék raid 0-ba kötni laptopba, van valakinek tapasztalata a WD szériával kapcsolatosan? Soha nem volt dolgom WD ssd-m.

[ Szerkesztve ]

(#49019) WinZol válasza Emperor_ (#49011) üzenetére

WinZol
(tag)

Azon gondolkodom, hogyan működik az adattárolás SSD esetén.

Azaz, ha egy kb. 10 GB-os levél állományhoz hozzáíródik pl. 10k, akkor a
teljes 10 GB-ot fogja újra kiírni?
Mert ha így van, akkor jobb, ha a csatományok külön vannak.
(Hiszen akkor a levél törzs állomány csak néhány MB)

WinZol

(#49020) csabela

csabela
(újonc)

Sziasztok

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? kb 40.000
2. Mekkora SSD-re van szükség? 128- 256 Gb
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Asztaligép
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán) MSI 880GMA-E45 [link]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!) (B) 5 év(/B)
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? (B)Átlagos(/B)

Kinéztem párat, de természetesen ha van jobb ötlet azt is meghalgatom

[link]

[ Szerkesztve ]

(#49021) felora:)

felora:)
(tag)

Sziasztok!

Linux alá 0-24 be üzemelő gépbe szeretnék SSD-t vásárolni. Ipfire fog rajta futni. Elvileg a legnagyobb terhelést csak bootolásnál kapja majd. Napközben minimális fájl írás lesz rajta a legfontosabb adatoknak. Meg persze a logolás amit folyamatosan csinál. Méretben a rendszer elfoglalhat vagy 4 gb -ot fullosan. A hosszú èlettartam az egyik fő cél. Árban szeretnék 15.000 magyar forint körül maradni. :R

Ja! SATA csatlakozójú ssd kell. :D

[ Szerkesztve ]

|87 104 97 83 107 101 83| Viszlát és kössz az ascii table-t!

(#49022) csabela

csabela
(újonc)

Sziasztok!

Az előző hozászolásomhoz még ezt szeretném csatolni: Samsung MZ-75E500B/EU 850 EVO

Érdemes lenne?A garancia ilyenkor,hogy működik?A kiszállítást Ausztriába vagy Magyarországra kérném.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#49023) Graphics válasza allein (#49018) üzenetére

Graphics
(Jómunkásember)

Inkább ADATA SU800-as felé nézelődj, ez a WD-nek nagyon lowcost megoldása.

Raid 0-val nem lesz gondod, én próbáltam, de úgy összességében nagy fejlődést nem tapasztaltam. Nagyméretű állományoknál esetleg.

(#49024) D0zeR válasza D0zeR (#49007) üzenetére

D0zeR
(tag)

Ezt néztem ki [link] Működni fog ezzel az alaplappal? (asrock h55)

(#49025) jeni válasza D0zeR (#49024) üzenetére

jeni
(PH! félisten)

99% a sata SSD eszközök mennek az alaplappal.
annyi,hogy sata 2 port lévén 25MB/s értéken lesz majd. ez még mindig jobb a HDD mért értékénél.

XFX Pro 650W & Seasonic Prime Ultra 550 W Gold eladóak.

(#49026) Frawly válasza allein (#49018) üzenetére

Frawly
(PH! addikt)

Ez az egyik leglassabb SSD a piacon. Az SSD-knél a RAID amúgy sem szokta megérni. Két ilyen WD-nek az árán kapsz egy normális középkategóriás SSD-t (talán felsőkategóriásat is) 240 giga méretben, ami gyorsabb lesz, mintha két WD Green-t kötnél RAID0-ba.

Ennek az az oka, hogy a nagyobb SSD-ket több NAND chip van, és a vezérlő a RAID0-hoz hasonlóan párhuzamosítja az írásokat több chip között, így a nagyobb méretű SSD-k gyorsabbak. A 120 gigások a leglassabbak (csak a 32-64 gigások lassabbak náluk), abból is a WD Green egy elég lassú belépő kategóriás modell.

"Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems." - Linus Torvalds

(#49027) Frawly válasza csabela (#49022) üzenetére

Frawly
(PH! addikt)

Nem lenne érdemes. A 850 EVO jó SSD, de a linkelt oldalon feltüntetett áron (vagy jelképesen többért) magyar vagy osztrák boltokban is meg tudod venni helyi jótállással mind a 850, mind a 860 EVO-t. Pl. magyar ipon-ban a 860 EVO. Ha nem élsz külföldön, nem éri meg német Amazonról rendelni, eleve ott elkezdve, hogy a legtöbb német kereskedő nem is postáz M.o.-ra, Ausztriába talán igen, de ott meg a postaköltség is rájön.

"Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems." - Linus Torvalds

(#49028) Frawly válasza felora:) (#49021) üzenetére

Frawly
(PH! addikt)

Ilyen célra mindegy mit veszel. Még a belépős szintű modellek is jók. Én Adata SU800-at vennék erre a célra, vagy Kingston UV500-at. 15k alatt vannak 120 gigás méretben, és ilyen minimál terheléses Linux szerverbe még ezek is overkill kategória. A Linux eleve kisebb terhelést ad a lemeznek, mint egy Windows, nem recsegteti állandóan a háttértárat, meg a bootideje is rövidebb (kevesebbet töltöget), így kevésbé jön ki Linux alatt az SSD-k közötti sebességkülönbség, max. ha nagy fájlokat másolsz, akkor látszik meg, de bootidőnél, betöltődési időknél nem érezni.

(#49029) Frawly válasza WinZol (#49019) üzenetére

Frawly
(PH! addikt)

Kb. ugyanúgy működik, mint HDD-knél. A fájlírás az OS-től és a programtól függ, de modern OS és progik nem írnak újra +10 KB adatért egy 10 gigás fájlt, hanem hozzáfűzik a végéhez.

Az SSD csak egy egész blokkot ír újra, ez a 3D NAND-os SSD-ken tipikusan 16 KB ma már. Te tehát 1 bájt változásért is kiír 16 KB-ot.

[ Szerkesztve ]

(#49030) Frawly válasza Piftuka (#48999) üzenetére

Frawly
(PH! addikt)

Ez elég drága 48k-ért, amit linkeltél. A 850 EVO helyett árban jobban megéri a 860 EVO. Az már 33k környékén is van 500 gigás méretben több boltban is. Persze a 850 EVO is vehető, de azért sem szabad többet adni

(#49031) jeni válasza D0zeR (#49024) üzenetére

jeni
(PH! félisten)

inkább ezt vedd meg később is átteheted egy új gépbe ott még akár előnyösebb is lehet.

(#49032) daehun

daehun
(újonc)

Sziasztok!

MSI H81-E34 alaplaphoz vennék SSD-t (tehát feltételezem csak SATA3 lesz). Felhasználás rendszerdiszk és VM-ek futtatása lenne elsősorban, valamint pár játék. 500GB jó lenne, de szerintem 250 is még szóba jöhet. A keret 20-30k lenne, esetleg egy kicsit több (+5k).

Az ajánlások alapján jelenleg nagyrészt egy Samsung 850 EVO-val szemezek 35k-ért (akciós éppen, nem tudom meddig). De szóba jöhet még Adata SU800 vagy Crucial MX300/500 is. Azonban ezek kb. egy árban vannak így (30-35k). Van egyáltalán értelme pislogni ezek felé?

Köszi!

(#49033) D0zeR válasza jeni (#49031) üzenetére

D0zeR
(tag)

Erre kevesebb a garancia idő. Miért jobb ez?

[ Szerkesztve ]

(#49034) jeni válasza D0zeR (#49033) üzenetére

jeni
(PH! félisten)

A gari idejét nem néztem,csak az,hogy javallott SSD.
Amúgy ugyan ilyen a SP920 vagy a SX930 ami szintén 5 év garis,és még ma is etalon.

(#49035) D0zeR válasza jeni (#49034) üzenetére

D0zeR
(tag)

SP920at honnan érdemes (kedvezőbb) venni?

(#49036) jeni válasza D0zeR (#49035) üzenetére

jeni
(PH! félisten)

itt van de az a 3év ne zavarjon meg,mert regivel az Adata oldalán +2év adnak rá.

(#49037) D0zeR válasza jeni (#49036) üzenetére

D0zeR
(tag)

Köszönöm

(#49038) Emperor_ válasza D0zeR (#49007) üzenetére

Emperor_
(Topikgazda)

Bármelyik, ami SATA3-as és fenti Összefoglalóban ajánlva van.
Pld Adata SU800

(#49008) Anonymus23
Ha a költséghatékonyság a cél, akkor vállalható.

(#49009) gedikart
Nincsen sebesség különbség a SATA3 és M.2 SATA között.
A legolcsóbb ajánlott SSD: Adata SU800.

(#49010) LeBigMac89
Ha a noti támogatja a M.2 SATA csatolós SSD-ket (a képen én nem látok M.2-es csatit...), akkor az Adata SU800 jó választás. Esetleg a Crucial MX300-as szóba jöhet.

(#49012) Mr.Csizmás
Ha megkapod 5 év garival ennyiért, akkor a speckója alapján vállalható SSD.

(#49018) allein
Olvasnivaló

(#49022) csabela
Samsung EVO 850 -> igen, jó vétel.
Amazonos topicban tudnak segíteni.

(#49039) felora:) válasza Frawly (#49028) üzenetére

felora:)
(tag)

Kössz. Nem volt még dolgom ssd vel, winyom van/volt eddig csak. :R

Az ssd ami jonni fog, az egy kontron ktqm87 lapba megy majd a sata0 portra. A 2-3 porton egy-egy wd re 3tb os winyo van raid0-ba. Remelem a Trim mukodni fog igy.

[ Szerkesztve ]

|87 104 97 83 107 101 83| Viszlát és kössz az ascii table-t!

(#49040) Emperor_ válasza D0zeR (#49035) üzenetére

Emperor_
(Topikgazda)

Speedshopban megkapod, 5 évvel.

(#49041) Emperor_ válasza daehun (#49032) üzenetére

Emperor_
(Topikgazda)

Ezt venném inkább a magasabb TBW miatt.

Minden attól függ, hogy mennyi a virtuális gépek száma, milyen gyakran futnak és milyen a guest oprendszerük. Erről írnál?

(#49042) daehun válasza Emperor_ (#49041) üzenetére

daehun
(újonc)

Jó is hogy említetted, mert amit linkeltél azt elsőnek 850-nek néztem, de így 860 és még olcsóbb is.

A hoszt Windows 10 lenne és 1-2 Linux guest mellé. A VM-ek nem futnának 24/7-ben, mondjuk minden másnap egy pár órát. Általában egy, de előfordulna hogy egyszerre mindkettő (a hoszt azért menni fog minden nap rendesen).

Igazából egy 5400rpm-es HDD-t vált, ami igencsak kevéske erre, úgyhogy az elvárások nem nagyok.

[ Szerkesztve ]

(#49043) merka

merka
(újonc)

helló
szeretnék ssd venni az lenne a kérdésem hogy milyent érné meg a gépemhez játékok lennének rátelepítve 250 gb ban gondolkodom olyan 20-30000 ft körüli áron
MSI B350M MORTAR alaplap
AMD Ryzen 5 1500X YD150XBBAEBOX processzor van a gépben milyent ajánlotok
a választ előre is köszönöm

(#49044) Raymond válasza merka (#49043) üzenetére

Raymond
(PH! félisten)

Ekkora kerettel mar az 500GB kategoriaban mozogsz. Peldaul ez az 500GB Crucial MX500 itt van 28e Ft-ert 5 ev garival: [link]

(#49045) Graphics válasza Raymond (#49044) üzenetére

Graphics
(Jómunkásember)

Annyiért ajándék. Ezen még én is elgondolkozok.

(#49046) KaiotEch válasza Raymond (#49044) üzenetére

KaiotEch
(PH! nagyúr)

Ez jól látom TLC-s?

Állítólag csak a halál a biztos, bár amióta valaki okos kitalálta a nekromantákat, már az se. Ha nem működik jól a Xiaomi telefonod és fejfájást okoz, akkor az a MIgrén? ™ || Adottságaim miatt meghívtak egy p0rnófilmbe szerepelni. Én vagyok a férj, aki elmegy otthonról.

(#49047) Raymond válasza KaiotEch (#49046) üzenetére

Raymond
(PH! félisten)

Az, mar az elodje (MX300) is az volt. Nemigen szamit hacsak nem par TB-okat irkalsz ra havonta.

(#49048) 8nemesis8

8nemesis8
(PH! kedvence)

Sziasztok!

Az összefoglalóból pusztán véletlen maradt le ugye a Samsung 860 EVO-ja?
Vagy esetleg időközben kiderült, hogy mégsem olyan jó/megbízható?

Előre is köszönöm!

(#49049) kali válasza 8nemesis8 (#49048) üzenetére

kali
(Jómunkásember)

Szia,

Jó típus, csak annyira nem régi, hogy hosszabb távú tapasztalat legyen vele, de visszaolvasva láthatod, miszerint többen és többször ajánlják.
Nálunk is van használatban 4 hónapja a családban - a feleségen laptopjába vettem és szereltem be - egy 250 GB-os példány, tökéletesen teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#49050) adamcsik

adamcsik
(fanatikus tag)

Üdv!
Melyik a jobb ssd: Samsung 850 PRO 250GB vagy Samsung 860 EVO 2.5 250GB?

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.