Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz PumpkinSeed #68059 üzenetére

    Megmondom őszintén, amennyire nekem átjött mit akarsz akkor most inkább vennék egy rendes workstation kaliberű cuccot. Egyszeri nagy költség, de aztán visszahozza az árát hosszútávon.
    Tehát egy X99 platform i7 5xxx procival... nyilván itt ésszerűen emlékeim szerint 6 magos van most, a többi irreálisan drága, még akkor is ha munkaeszköz.

    Tehát i7 5820K kb 120 ezer
    Egy jó hűtő rá, amivel esetleg tudsz picit tuningolni is... 15-20 ezer
    X99 lap... nem kell túlzásba vinni, 8db memória foglalat legyen rajta legalább... 70-80 ezer max
    Egy 4x8 (32GB)-es DDR4 -es ram kit (később bővítheted ha kell még 4x akármennyivel, ha kell) ez mondjuk kb 50-60 ezer... attól függ milyet veszel CL13-14 késleltetésű mondjuk és legalább 2666-2800MHz

    Ez durván 280 ezer ha jól számoltam... :)
    Ezt venném.

    Jaaa egy 500GB SSD alap... az olyan 40-45 ezerből megvan.

    Tehát akkor 320 ezer és onnan lefelé...

    Nyilván ha kell még ház táp stb az plussz... ha nem fér bele... akkor visszalépés a desktop vonalra.
    Tehát i5 vagy i7 6xxx. (60-100/120 ezer)
    Ott mindenképp 32GB ram szintén, de 2x16GB-ból, mivel csak 2 csatornás a lap.
    Egy Z chipes lappal és K-s procival lehet szintén picit tuningolni majd, azis ingyen plussz lóerő. 30-40 ezer
    Hűtés ugyanaz kb. stb stb.

    Ezért is mondtam hogy nem biztos hogy minden belefér ami ideális lenne minden szempontból egy ilyen munkaeszközre... hanem prioritást kell tenni mögé és úgy vásárolni. Mi a fontos.

    [ Szerkesztve ]

    Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Új hozzászólás Aktív témák