Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    addikt

    Sziasztok,

    évek óta vergődök, hogy le kellene cserélni a Dell P2414H monitorom, de mivel nagyon bejött, sosem léptem meg a cserét. Most azonban sajnos elkezdett haldokolni, így kénytelen leszek, viszont nem tudom mit is szeretnék. A gépem az adatlapomon megtalálható (Ryzen 9-3900X, 32GB RAM, 3070 Ti), így a kihajtás talán nem lesz gond.
    1. ötletem, hogy megveszem, amit régóta szeretnék: IPS, 21:9, valamilyen adaptív képfrissítéssel. De itt vagy 29" és UW-FHD (2560x1080), ami mindig fullon mehet, vagy 34", és UWQHD (3440x1440). Mire leírtam rá is jöttem, hogy melyik! :D
    Ezek viszont drágák! :O
    2. ötletem, hogy veszek egy olcsóbb, 27" körüli FullHD IPS monitort szintén nVidia támogatottsággal.

    Panelekben nem vagyok képben, de OLED-et nem fogom megfizetni, és a Dell IPS-e nagyon bevált, a VA paneltől félek, hogy visszalépés lenne...

    Milyen 34" IPS 21:9, és milyen ~27" FullHD IPS a javasolt monitor mostanság? :R

    HIBA (monitor hiba topikból kimásolva, de sajna oda nem jött semmi ötlet:
    vagy monitor (DELL P2414H), vagy VGA (Manli 3070Ti) problémám támadt kb. 30 percel ezelőtt. A jelenség: a monitor olyan, mintha nem 60Hz-en menne, vagy nem megfelelő felbontáson, vagy a kettő keveréke, vagy nem is tudom...
    Próbáltam lefotózni, levideózni, de nem tudom, hogy mennyire látszik.


    Illetve a bal felső sarokban fut időnkén egy csík 2-3cm-t lefelé, és ott olyan, mintha jó volna, aztán visszaufrik. VIDEÓ - nem lett túl jó, a telóm nem tudta megfejteni, hogy mit szeretnék, de talán látszik valami...
    Amit eddig próbáltam eredménytelenül:
    - Kikapcs, bekapcs (monitor és PC is).
    - DP kábel minkét vége kihúz, visszadug.
    - VGA minden csatlakozója leszed, kártya gépből kiszed, visszatesz, visszaköt.
    - Monitoron LCD Conditioning futtat pár percig.
    A monitoron nincs HDMI, ezért behoztam egy ócska f@s Phillips 1366x768p TV-t, azt rádugtam a VGA-ra, és azon nincs ilyen jelenség, ezért én monitorra tippelek, és ezért ide írok először.
    Sajnos nincs más DisplayPort kimenetes eszközöm, amivel ki tudnám próbálni a monitort (a céges laptopon is csak HDMI van). Sajnos nincs másik monitorom, amit ki tudnék próbálni a VGA-t DP-re kötve.
    Szerintetek? :F

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák