Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz tibi14 #110179 üzenetére

    Nem hagyott nyugodni a dolog, végeztem egy (reprezentatívnak nem nevezhető) felderítő körutat, a helyi Mediamarktba.
    Az alapján kijelenthető, hogy ez az AOC Q27G2U VA panel a VAcakabbak közé tartozik.
    Volt egy Acer VA paneles, 27" FullHD monitor, ívelt kijelzős, és azon nem láttam ugyanezt a vignettálást, mint az én AOC-omon. Pedig próbáltam direkt a legrosszabb szögekből nézni.
    Oké, 45°-ból nézve már látszik, hogy tompulnak a színek, de az a VA panel velejárója, de amikor a monitor előtt ülök, akkor nem 45°-ban, hanem max 15-20° fokban látom a kép szélet, ott nem jelentkezett ilyesmi a fent említett Acer VA paneles moncsin.
    Néztem még alsóbb kategóriás, 27" FullHD Dell monitort, illetve egy LG-t, azok hozták azt, amire egy IPS monitornál számítana az ember.
    Láttam, hogy már valaki előttem nézegette, mert a képek közé le volt mentve egy teljes képernyős fekete kép :) Megnéztem én is, de nem látszott bevilágítás, felhősödés. Ezt persze inkább sötétben kellene nézni, de a MM-ban erre nincs lehetőség, ott sajnos fényárban úszik minden.

Új hozzászólás Aktív témák