Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KKaresz45

    senior tag

    Sziasztok! Az alábbi kérdést feltettem már egy processzoros topikban is, de úgy látom, hogy ti itt kifejezetten hűtéssel foglalkoztok, talán ti kompetensebbek vagytok. Próbálom rövidre fogni.

    Tegnap vettem egy Phenom II X6 1100T-t. Sokan mondták, hogy a referencia hűtés nagyon ratyi, ezért kinéztem hozzá az Arctic Cooling Freezer 13 hűtőt. Ez egy univerzális hűtő, teljesen kompatibilis az AM3-as procikkal (kifejezetten az 1100T is rajta van a támogatási listán), és a gyártó szerint 200 Wattos hűtési teljesítményre képes, így elvileg bőven jó a 125W TDP-s procihoz. Egyébként tunningolni pillanatnyilag nem akarok, szóval kicsit ágyúval verébre szituáció, de nem 2 napra vettem, szóval minőségi darabot akartam.

    A lényeg. Az éjszaka összedobtam a konfigot különösebb probléma nélkül, csak egy dolog szúrta a szememet. A hűtő "talpának" a területe kisebb, mint a processzor területe. Arról a réz négyzetről van szó, ami a pasztán keresztül érintkezik a CPU-val, erre volt felkenve az előkészített paszta is. (Biztosan van rá valami szakkifejezés, csak én nem tudom.) Amikor ráillesztettem a hűtőt a CPU-ra, pontosan középre (máshogyan szerencsére nem is lehetett rögzíteni), akkor körben (minden oldalon), maradt egy kb. 2 mm széles sáv, ahol semmi hűtés nincs a processzoron. Itt már se paszta, se semmi, csak pucéron a proci teteje.

    Eddig mindig olyan hűtővel volt dolgom, ami teljesen befedte a procit, nem lépett fel korábban ez a jelenség. Megnéztem a referencia hűtőt, az is teljesen befedte volna, és azon az előre felkent paszta területe is nagyobb volt, bár a paszták területei között már lényegesen kisebb volt az eltérés. A kérdésem természetesen az, hogy szerintetek lehet-e ebből probléma? Nem sül meg a proci a kilógó részek miatt? Nem szeretném elfüstölni a procit, az kicsit drága mulatság lenne. :) Másfelől, ha ez megszokott dolog (mert valami miatt pont a proci közepét kell hűteni, és más hűtők is ilyenek), akkor nem szeretném ok nélkül lecserélni a hűtőt.

    Bocs, ha hülyeséget kérdezek. Lehet, hogy ez valami triviális dolog, de én most futottam bele először.

    Előre is köszönöm a válaszokat.

  • KKaresz45

    senior tag

    válasz Savanya #25023 üzenetére

    Ha már AC Freezer 13, akkor esetleg hozzá tudnál szólni a (#25020)-hoz? Tudom, hogy kicsit bonyolultan van leírva, meg hosszú is, lehet, hogy végig sem olvassák sokan, de maga a probléma nem olyan bonyolult, szerintem gyorsan tud válaszolni, aki már látott ilyet.

  • KKaresz45

    senior tag

    válasz Savanya #25030 üzenetére

    Remek, köszönöm szépen, valami ilyesmit szerettem volna hallani. :) Reménykedtem, hogy ez normális.

Új hozzászólás Aktív témák