Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Biohazardxxx

    tag

    Nem régóta használom az y7000-es gépem ami gyakorlatilag egy y540, szinte külsőre is megeggyezik, de teljesen pozitív a véleményem róla. Gyors, erős kis gamer laptop főleg hogy 305000-ért jutottam hozzá. A wifikártya az kuka mert olyan gyenge volt hogy rögtön csere lett a vége és 4000 itt vettem egy nagyon jót (Intel(R) Wireless-AC 9560 160MHz). Ezen felűl vettem hozzá 500gb circual ssd-t és 16gb ramot. Tehát 350000-ből van egy elég jó kis gamer laptopom és ha azt nézzük hogy a legtöbb ilyen gép 400000-tól indul akkor nagyon jó vásár. Bevallom nekemcsak i5 procim van benne de direkt ezt vettem mert ez minden játékkal elvan. i7 volt előtte és nemhiába léptem "vissza". egy 1660ti mellé egy i5 9300h bőven elég és studió progit is szépen kezeli.... Hűtése elég jó bár az agyonhúzott intel ami 95 fokig felmegy kicsit tulzás már!!! én ThrottleStop-al adtam neki -142mv -t és lehúztam a magokat 4100mhz-ről 3300mhz-re és igy játék közben 65-80 fok között van ami elég jó és még nem kapott thermalgrizly hűtőzsirt, hogy nyerjek megincsak jópár fokot, mert a gyári paszta max kézkenyőcsnek jó). azért 70%-os túlhúzás gyárilag egy vicc, mind tudjuk mire megy kia játék a gyártótól... nem hiába van az új windows frissités mellé az új bios és ezáltal minden funkció megszűnik hogy a procit visszatudd venni, mondván hogy ez egy biztonsági rés! (és még nem kapott thermalgrizly hűtőzsirt, hogy nyerjek megincsak jópár fokot)
    Egy jó tánács mielőtt bárki az új windows használná, ne tedd. Én felraktam és olyan hibát produkált hogy a kijelző pixelesedett, random felugráltak szines kis pontotk szöszök, még a memóriám is visszaküldtem mert azt hittem hibás vagy nem kompatibilis a géppel és emiatt újjakat kellet vennem. persze feleslegesen... Frissitést eltüntettem és lám máris jó minden. Régi biost visszaraktam és máris fut az ThrottleStop.... 15-20 fokot nyertem és egy stabil gépet ami enm fagy ki windows betöltésekor....

    Néztem az 5i gépet nagyon tetszett de számomra nem érte meg, szerintem nem ér annyival többet, biztos jobb és szebb kicsit, de mennyivel is fizetünk érte többet?....
    Szerintem stabil kis gép ez és a dizájn nagyon bejön, lehetne szins bill és világitós ventirács, de a gyártó is sporolt :D kijelzőt sokaan szidják hogy boa paneles szar... másabb, inkább ezt mondanám. 500000-es hp omen kijelzője sem jobb ugyanugy van backlight, tapasztalat. Viszont kegyetlen élenk ez a kiejlző és a fényerő kiégeti a szemem fullon, két lépcsővel visszavettem mert már fájt a szemem :D

    Hátránynak a azt tudnám megemliteni hogy műanyag és néhol meg is látszik ez pár helyen az illesztésnél bár összegzéseben amit lehetett kihoztak és dizájn szempontjából eltalálták. Elég massziv, nem törik ketté játék közben... Egykét billentyűnél a festés gyárilag hibás vagyis kettőnél, nem feltünő csak épp a szélén látszik. tapipadot nem használom szóval azt nemtudom. Hűtés hatásos, de tud búgni mint egy repülőgép motor. :D

    Ez az én meglátásom és tapasztalatom, csak leírtam nektek ha valaki esetleg ilyen gépet keresne vagy venne magának.

Új hozzászólás Aktív témák