Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz Dorian #22453 üzenetére

    Tudom, hogy lehetséges, sőt tökéletesen illeszkedik a jelenlegi politikai narratívába is, még morálisan is elfogadom valamilyen szinten. Az ~50% az ami, kicsit aránytalannak tűnik. Szerintem például az is közel ekkora probléma, hogy nincs felső határ a nyugdíjakon.

    Engem tudtak volna motiválni máshogy is -> kiszámítható jogi környezet, nem 24 óra alatt megszüntetett lakástakarék rendszer, random beharangozott 5% ingatlan áfa, utólag megtérített 3 millió ft-os felújítási pénzecskék stb. :P

    Én és feleségem is legjobban dolgoztunk a saját helyünkön évekig, felmentünk nem informatikai-pénzügyi szektorban nettó 900+ -ig, de utolsó 4 évben 10M-et vesztettünk a keményebben dolgozunk, többet keresünk, jobb lakást veszünk terven, mert folyamatosan baszogatja a kormány az ingatlanpiacot, és önti mindenkire az extra pénzt. Minek extra forrást önteni egy olyan ágazatra, ami 2014 óta kapacitáshiánnyal küzd? ~Sírtak, hogy nem épül ház, majd minden cégtöl elszívták az alvállalkozókat kerítést, tetőteret és nyári konyhát építeni 2 évre. Olyan emberek vesznek lakást ~kp-ra, akik ezt követően tökön szúrják magukat, ha elhasal a fostos 120 ezres hűtőjük.

    Én megértem, hogy sok embernek tetszik az események jelenlegi alakulása, de ne tegyünk már úgy, mintha:

    1. A támogatások jóindulatúan, és nem kifejezetten a lakosság harmadának kárára manifesztálódnának. A cél a gyerekcsinálás, de néhány szar házasságba kerülő gyerektrióért számos esetben 2-ből 1 gyerek lesz, vagy 1-ből nulla. KSH szerint az ezer lakosra vetített születésszám a 2010-es 9,0-ről 2019-ra 9,1-re növekedett, 2020-ra karantén miatt 9,5-re. A gagyi 2008-ban még 9,9 volt

    2. A magyar módi lenne a legtutibb, szuperebb, közel hibátlan megoldási mód erre a globálisan is jól ismert problémára.

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

Új hozzászólás Aktív témák