Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman2

    őstag

    Hi

    No a múltkor említett TDA7377-es ICvel felépített 2.1-es erősítő kapcsolás működik, de csak úgy, hogy a kapcsolási rajz alapján saját nyáktervvel, több darabban készítettem el, hogy kiderüljön, melyik részben van esetleg hiba.
    Mivel így működik az erősítő, így csak a netről szedett, kompakt nyáktervben volt a hiba.
    A kapcsolás:

    Viszont audió tekintetében jobbra számítottam.
    Szól a magas, szól a mély is, van is erő a mélyben, de inkább "puffogó" a hangja, nem az igazán mélyeket adja ki, hanem szerintem kicsit feljebb (középhagszín felé) lehet hangolva a mélyszűrője.
    A magas sem a legjobb hangolásu, az igazán magasból alig van benne, halk.
    A képen bekarikázott, mélyszűrő részben tudok e valamit úgy módosítani, hogy a basszus ne puffogó, hanem inkább valóban mély, morajló legyen ?

    Tudja e valaki, mi lehet a különbség a TDA7375, 7377 és 7379-es ICk között ?
    Én hiába böngésztem az adalapot, nem találtam.

    A kapcsolás tép részének a szűrését lehet e még javítani valahogy, hogy a hálózati búgás minimális legyen, vagy meg is szűnjön ?
    Igaz, hogy a saját kapcsolásom a több panel miatt több, hosszabb összekötéseket tartalmaz, amik fel tudnak szedni hálózati zavarokat, búgást, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy csak az okozná.
    A trafót messzebb tettem a kapcsolástól, ez már sokat segített.
    Jelenleg még nincs dobozolva a kapcsolás, talán a fém doboz árnyékoló hatása is javíthat még kicsit.
    A tápon annyit változtattam, hogy külön panelpn van, ott csak egy 1000mikrós és 100nanós kondi van, a 6800 mikrós az a teljesítményerősítő panelon van az IC tápvonalához legközelebb.
    A teljesítménypanel önmagában nem búg, csak ha rákapcsolom az előerősítő-hangszínszabályozó panelt.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Új hozzászólás Aktív témák