Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    Ilyesmi balanced -> unbalanced konverter áramkört milyen opampal csinálnátok meg? Korábban használtam rá TL071 v. 72-őt egy próbánál oda - vissza konvertálásnál, de elég vacak hangzása volt.

    Most az a tervem, hogy a csöves füles erősítőm számára kidrótozom a hangkártyám elég komoly DAC chipjének első két csatornáját: [link], de ezek balanced csatornák (a maradék 4 nem), szóval először vissza kellene alakítani normálissá őket. A DAC kimenete 2V rms a balanced kimeneteken.

    Ezen a ponton viszont kicsit tanácstalan vagyok, mivel tulajdonképpen a hangkártyán is teljesítmény erősítés történik, csak nem ismerem a kapcsolás további részét, elkók, stb. vannak mindenfelé.
    Az első két csatornát egy ilyen, nagy áramú opamp hajtja meg: [link], a maradék négyet meg ezek: [link]

    A kérdés az, hogy tudok-e jobbat csinálni fejhallgató erősítőnek, mint amit maga a kártya csinál, mert jelenleg csak áll kihasználatlanul a csöves füles erősítőm, mivel semmi értelme nem lenne a kártya kimenetére kötni.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák