Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ribarszki

    őstag

    válasz 8th #42857 üzenetére

    Hányszor használjátok 1 évben apósék takarítógépét, hogy ez megérje? Egy ipari Kacher Puzzi gépet 5k bérelni. 1 évben 1x untig elég. (Ha nem cipőben jártok a lakásban)
    Egy ilyen öszvér gép porszívó képessége.. hát. Nem is praktikus, mert marha nagy dög. Utálod elővenni, utálod tárolni, szar porzsákot kapni bele. Mennyi a porszívózás nedves takarítás aránya egy évben? 80-1? Valójában egy 20k-s Electrokux EasyGo is praktikusabb és jobban szűr mint egy takarítógép. Szóval fizetsz egy rakás pénzt valamiért amit alig-alig használsz,(szőnyegmosás) viszont amire hetinszinten többször szükséged lenne, meg batár nagy, borulékony, rosszul szív, rosszul szűr, porzsákot vagy kapsz vagy nem 4-5 év múlva, nem állítható a szívóereje, jó eséllyel nincs reteszes csőrögzítés és teleszkópos cső. De legalább a többi része is hitvány műanyag. Legalábbis a sima mezei otthoni sárga Karcherekre ez igaz. (Sajnios a többi sem jobb ezen a téren..)

    Amennyiért takarítógépet veszel, annyiért nagyon jó porszívókat lehet venni. De persze a te döntésed.

    [ Szerkesztve ]

  • st6969

    őstag

    válasz 8th #42857 üzenetére

    Heten szoktunk ebédelni a munkahelyen. Ez egy kifejezetten jó kedélyű társaság. Szinte minden témánál előjön valami, amire egy valaki (mindig ugyanaz a kolléga) állítja, hogy az így van. Hatan próbáljuk meggyőzni, hogy az nem úgy van. De őszerinte mindenki más hülye rosszul tudja. Jót szoktunk derülni rajta. Ilyen személyiség, nincs ezzel gond, ettől még szeretjük a srácot.
    A porszívó témában én is érintett vagyok. Rosszul esett, amikor idejöttem azzal, hogy milyen porzsák nélkülit vegyek, mert mindkettő, amit használtam 2-2 év alatt meghalt, és erre porzsákosat ajánlottak, amiről hallani sem akartam (porolgatni, tisztogatni, stb...).
    Ezúton is köszönöm (főleg ribarszkinak), hogy meggyőztek az ellenkezőjéről. 4 éve porzsákos Bosch-al takarítunk, ami még így is az ajánlott kategória legalja volt, 30-ról 20-ra leárazva. Csakhogy ez nem a régi fajta porolós textil porzsákos, meg gagyi eldobható papír, hanem szintetikus, teljesen más, mint a régiek. Emiatt a gép belseje olyan tiszta, mintha új lenne. Évente kb. 1 doboz porzsákot használunk el (4db, Aldiban 1000Ft, vagy Menalux Tescoban 2000Ft).

  • peppe79

    senior tag

    válasz 8th #42857 üzenetére

    Ne vedd magadra. Nem a személyednek szólt, csak tényleg annyira visszatérő kérdés ez a porzsák nélküli porszívó, hogy felesleges ehhez bármi újat hozzáfűzni. Ahogy látod, hogy a választ is egy 1,5 évvel ezelőtti bejegyzésből kaptad meg.

    A HEPA szűrő nem takarítható, se kompresszorral, se mással. A nagy nyomású levegő szép nagy porfelhőt képes varázsolni, ami nagyon látványos is, de a szűrőbe "diffundált" finomport te abból tutira nem fogod tudni kitakarítani.

    A takarítógép meg egy zsákutca, a mindennapokban történő porszívózásra teljesen alkalmatlan. Minél nagyobb, és nehezebb a gép, annál nehezebb vele a mozgás, ráadásul az ilyen magas takarítógépek még borulékonyak is. Nekünk is van egy Delonghi, anno egy vagyonért vettük. Évek óta a szüleim lakásában pihen, a beépített szerkényben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák