Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz TheProb #56111 üzenetére

    Mihez képest, jönne ki jobban anyagilag? Egy alap X-Carve kiépítés 4-700.000 Ft, amiből már nagyon komoly otthoni gép építhető. A "minőségileg meg végképp" kitételt pláne nem értem... Miért lenne valami minőségibb, csak azért mert bolti?

    Sőt az általános tapasztalatom az, hogy az ilyen "bolti hobbi" gépeknél egy ügyesebb otthoni gép, ami saját célra és nem mindent kispórolva épült, fényévekkel jobb, precízebb és ami a legfontosabb terhelhetőbb (pl. előtolásban)... Ha én még rádobnék annyit a saját gépemre, mint ami az eddig beledobott összegen felül hiányzik az X-Carve árához képest, akkor egy acélban is használható baromi erős és stabil gépem lenne, ami kb. 1000x2000 mm-es munkaterülettel bírna. Mivel jelenleg ez nem fér bele anyagilag a házvásárlás miatt, ezért elvagyok én a famunkákkal is amire most használható a gép...

    De ajánlom figyelmedbe a HobbyCNC fórumon található egyes gépeket. Rengeteg minőségi gépet megnézhetsz magadnak, amik még acélban is tudnak marni, miközben az áruk a még alumíniumban is sokszor szenvedő "bolti gép" alatt maradt (pl. meg kell erősíteni az X-Carve-ok tengelyét fémmunkákhoz, mert különben nagyon durván tud rezonálni, ami gyatra végeredményt eredményez).

    Magyarán sokkal jobb ár-érték arányúak az otthoni gépek. Ami evidens is, hiszen nem kell egy külső csapatot megfizetned munkadíjban, ami pluszban belemehet a saját gépbe... az 1000x1000 mm-es X-Carve ára hazaszállítva durván 700.000 Ft, amiből elég komoly hobbi gépet lehet építeni. Az én gépem számítógéppel, meg minden mással durván 300.000 Ft-ból jött ki (meg még vagy 100-150.000 Ft-nyi plusz cuccom van hozzá). Ha ehhez hozzáveszem a minőségi lineáris tengelyek és az alumínium rajzos profil váz árát, még mindig 700.000 Ft alatt vagyok bőven, miközben a gép már jóval többet tud stabilitásban és munkaterületben is.

    De ha ez saját tapasztalatod, amit írsz (magyarul építettél is már egy hobbi gépet és használtál már X-Carve-ot is, rám mind a kettő igaz :B ), akkor szívesen veszem a kiigazítást. De az biztos, hogy nekem nagyon nem ez a tapasztalatom, mint neked, vagyis hogy jobban jönne ki egy X-Carve-al.... :K

    Az meg már csak hab a tortán, hogy ő nem marógépet szeretne építeni, hanem 3d nyomtatót, amiben az X-Carve annyire nem remekel... ;] :P

    kzkz: igen, ilyennel használom. De ha meg lesz a ház, akkor fejleszteni fogom mind a lineáris tengelyeket, mind a kihajtást (golyósorsóra). Addig meg jól van ez így. Nem használtam a gépet már vagy 1,5 éve (ezért is hirdettem meg)... :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák