Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    áhh, felejtő a nagy tubus. nem véletlen, hogy nincs is belőle. csak kis kiszerelések, vagy összekeverendő tasakok...

    a kis tubusban maradt. a múltkori használat után. beszáradt a nyílásnál, tűvel kellett járatot vésnem. de jó, mert nem kő kemény, hanem inkább gumiszerű. így valószínű leválasztható kötés után is. most a maradák egy részéből csináltam egy próbaragasztást, hogy ne a múlkorit kelljen bántanom...

    ha egy kicsit bővebbben akarok foglakozni majd a passzív hűtéssel, akkor muszáj lesz ilyenekre is felkészülnöm. egy könnyen oldható ragsztás bizonyos helyeken könnyebb, mint az átmenő furatos rögzítés....

    kitaláltam a napokban egy más fajta hőcsőbefogást, (spanyol viasz felfedezése), mint idáig használtam. már készül a próbaszéria. 2*30 db. hőblokk.
    10*20*100 és 20*20*100 mm-es blokkok. 6 db. 8, (8.1) mm átmérőjű, 20mm hosszú furattal. conrad-ban az 1-2 furatosat 4500-ért adják. én a 6 furatosat kissé igen csak olcsóbban kihozom...
    márcsak be kéne rendelnem kintről egy 500 db-os hőcső szettet, és indulhat a móka. nem kell a bordákat marni, csak kellő számú hőcsősre, kellő számú ilyen kis blokkocsklát fel kell húzni, és neki kell psztázni, ragsztania bordáknak. már csak a hőtermelőkhöz való blokkok, lefogatók kellenek. de azt rézből kéne csinálni.

    a 8-as furat pont jó. szűk 8.1 lesz belőle, és a 20mm olyan hosszú, hgoy még át lehet tolni rajta a csövet. a paszta meg kitölti a réseket, és segít a betoláson.

    készíttetek még olyan blokkot, ami nincs teljesen végigfúrva. az lesz az alsó elem, ha másodlagos hőelvezetésről lesz szó. ez az elem kerül alulra, hog y acső ne tudjon lecsúszni. de ez hosszú.

    próba képpen ezzel fogom feljavítani a cpu kicsit félresikerült hűtését. ha kész, majd képekben berakom, és értehtőbb lesz...

    a conrad majd 5000-ért mé ezzel sem foglakozik. fura egy banda....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák