Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • reset

    senior tag

    Halihó!
    Nekem már sok a 80 kg...Negyven egynéhány évesen 83-85 kg-mal (néha 90 közelivel) vígan toltam a félmaratonokat 100-110 perc közötti időkkel. Sajnos a mostani 80 kg már jóval kevesebb izomszövetet tartalmaz, mint az egykori 83-85...
    Egyelőre nem erőltetem a hosszabb és intenzívebb futásokat: majd ha szilfidebb leszek :DDD

    Izzadok. A homlokomról kis patakok indulnak, gyöngyöket gyűjt a szemöldököm.
    Apró csapok nyílnak az órám szíja alatt ...Kánikulában futok, inkább csak döcögök.
    A Hernád töltése mentén vízzel teli kazetták tartanak tükröt a föléjük hajló fáknak.
    (Az ezüstnyár igazán elégedett a látvánnyal.)
    Csurom víz vagyok már, amikor ráébredek a párhuzamra: nemcsak a bőrünk lehet vizes, olykor-olykor a víznek is lehet bőre. Most például egy helyütt mimikrit játszik. A békalencsék szőnyegével a hátán simul a sás zöldjéhez. Tobzódnak a békák: szép az élet.
    Megállok egy csöndre. Itt éppen makulátlan a víztükör, mint a csecsemő bőre.
    Enyhe fuvallat borzongat jólesően - de nemcsak engem: a víz is fodrozódik...Apró ráncok futnak végig a bőrén, molnárkákkal versenyezve. A töltés másik oldalán, mély keréknyomok fogságában poshad a víz. Motorolajtól szivárványos bőre alatt vízibolhák keresik az oxigént. Máskor és máshol esőpermettől lesz libabőrös a folyó...
    Nyár elején a tiszavirág imágói kavargó tömegben keresik párjukat a víz fölött, ahol a rövid nász után elpusztulva terítenek testükből tarka szőnyeget a Tisza vizére....

Új hozzászólás Aktív témák