Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    válasz LanyUs #51891 üzenetére

    Vasárnap reggel 69.9 kg voltam, de gyakorlatilag 1 éve 69-71 kg között ingadozok. Ha lemegy 69-re, akkor kicsit lazábban veszem a kaját, ha eléri a 71-et, akkor meg kicsit visszafogom.

    Szerintem próbálj meg hosszabbakat futni, nagyon utáltam, de nálam az hozott sok változást. Alapozásánál gyakorlatilag minden nap 15-20K között volt, igaz a heti 6 futásból 4 csak laza tempón csoszogás, de hozzászokott a szervezet, hogy 1,5 órára biztos tervezzen. :P

    Korábban én is úgy voltam vele, hogy minden nap futottam 10-12K 4:00-4:30 közötti tempón, de ennél hosszabbat max több havonta egyszer vagy versenyen... aztán meg is rekedtem 4:10 körüli tempón.

    Nem mondom, hogy ugorj fel egyik hétről a másikra napi 10K-ról 20K-ra, de heti 1-2 napot szerintem mindenképp iktass be, ami fedi és egy kicsit túl is nyúlik a félmaratoni célidőn.
    Nekem 90 perc után valahogy fejben szétesik a futás és már minden métert unok és tempótól függetlenül "csak legyen már vége"... de a fejlődés nagy része egészen biztos, hogy annak köszönhető, hogy Tom erőltette a hosszú tötyögéseket, amikor 145 BPM alatt kellett futni félmaratont.... :D

    Meg most tavasszal minden vasárnap volt egy félmaraton 3:58-4:05 közötti tempón, illetve három hosszú futás (24K, 27K, 30K) 4:05-ös tempón. Ilyeneket pl. 2019-ben és 2020-ban nem csináltam sose, 2019-ben pl. a leghosszabb futásom a Mercedes Gyárban egy 25K-s verseny volt 1:40:20-as idővel... amikor Tommal elkezdük az alapozást, akkor meg gyakorlatilag minden alacsony pulzusos tötyögő edzés hosszabb volt ennél.

    Szóval bármennyire is ki nem állhatom, szükség van a hosszúkra. :B

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák