Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s4tch

    veterán

    Topping A30Pro (vagy A30 Pro)

    Általában nem szeretem hallgatni a mérésre kihegyezett eszközöket, legyen szó dacról vagy erősítőről. Volt nálam kölcsönben több dac, vettem én is több ilyen eszközt, hátha. Utoljára az Audiophonics Ncore modulos végfoktól szabadultam meg. Azt pedig tudjuk, hogy a Topping gyakorlatilag erre építi az imázsát, úgyhogy ehhez is szkeptikusan álltam: na, ismét egy mérésnáciknak megcsinált eszköz, ami nem fog különösebben jól szólni. Kötöttem mobil dacra (Tempotec Sonata HD, Meizu Hifi Pro), cd lejátszóra (Onkyo DX-7355), asztali dacra (Pioneer U-05), gitár interface-re (Motu M2), dugtam bele fülest (AKG N40, Tinhifi P1, Hifiman RE400), fejest (Focal Elear, Pio MS5T). Nem olvastam utána a specifikációknak, mindenesetre úgy tűnik, hogy a szimmetrikus és normál jack kimenet ugyanúgy szól, úgyhogy gyanús, hogy ezen csak kényelmi funkció a balanced kimenet. Emlékszem, volt itt tulaj, aki írt a megbízhatóságával kapcsolatos gondokról a topikban, úgyhogy ez nem egy ajánló, csak egy vélemény a hangjáról.

    Bivaly erős, high gainen a legtöbb zenével kb. 9 óránál van a kényelmes hangerő az Elearrel. A legendásan éhes P1-et is röhögve hajtja, végtelen tartalék lehet benne. Nincs egyértelműen tetten érhető színezése, megmutatja a forrás karakterét. A hasonló eszközöknek általában kellemetlen tud lenni a magas tartománya, ennek egyáltalán nem az. Pl. a P1 a hifi show-n nem tetszett igazán egyik Topping stackről sem, pedig vitt ki a muzix D90-A90 párost is, ezzel meg atom a P1. Az ncore modulos erősítőm a kiváló mérések ellenére láncba illesztve többször is sávhatároltnak bizonyult, ez nem. A high gain és low gain állások között dinamikában vélek felfedezni különbséget. A low gain mocsok jól áll akusztikus zenéknek, a high gain állás bizonyos felvételekkel kicsit kompresszáltnak tűnik. Halk, zongorára épülő felvételeknél néha elkerülhetetlen, hogy feljebb kapcsoljon az ember, pedig kellemesebb lenne low gainen hagyni az erősítőt. Talán ez a legkomolyabb kritikám néhány óra hallgatózás után. A D70s után ez a második chifi eszköz, amire azt mondom, hogy igen kellemesen szól, bármit is dugtam rá.

Új hozzászólás Aktív témák