Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crucio

    aktív tag

    Sziasztok!
    Van egy HyperX Cloud Alpha (65 ohm), illetve egy Superlux 662B (32 ohm) fejhallgatóm, ezekhez szeretnék venni egy külső hangkártyát. Főleg az Alpha-hoz.
    Amikkel használnám:
    - Dell Latitude 5591
    - PS4
    + mikrofon kezelése muszáj

    Kissé gondba kerültem a kiválasztással kapcsolatban, tisztában vagyok a DAC és erősítő fogalmával, nyilván olyat keresnék, ami mindkettőt tartalmazza.
    Eredetileg a SoundBlaster E1 volt kiszemelve, mert jó véleménnyel voltak róla, de aztán felmérült néhány kérdés, mert tök hülye vagyok a hangtechnikához és nincs is hol kipróbálnom, meghallgatnom semmit:
    - van-e értelme az Alpha miatt jobb hangkártyát venni, mint az E1?
    - lesz-e a DAC-ban érdemi különbség?
    A kérdésem lényege a tudatlanságomból és a tapasztalatlanságomból fakad: nem tudom, hogy a hangzás minőségében el tudnék-e érni jelentős javulást vagy csupán csak hangosabban hallanám azt, amit most is hallok.
    Tehát egy E1-nél jobb külső hangkártya esetében hallhatnék több részletet? Mindenes lenne: zene, filmek, játékok. Zenéből meg szintén minden fajta.

    Eddigi kiszemeltek:
    - SoundBlaster E1
    - SoundBlaster Omni

    De amúgy külföldi rendelés is szóbajöhet, ha ebben a 15-20 ezres ársávban jelentős előrelépés lenne. Ha nem, akkor az E1 lesz.

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák