Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krizmo_

    Topikgazda

    Pizza teszt:

    4 nap, 2 sütésimód, 1 tészta...

    Recept:
    - 1kg liszt (500g Barilla pizza Manitoba, 500g KBL100, Manitoba, BL80 vegyesen)
    - 300 g kovász (100% hidros)
    - 650 ml víz
    - 2 ek olíva olaj
    - 25 g só

    1. nap (csütörtök):
    Az előző este feletetett kovászból bedagasztottam a tésztát. 1 óra fermentálás után adtam hozzá az olajat és a sót, ezt követően 2szer hajtogattam 40 percenként, majd 6db 320 gramos buci formájába mentek a hűtőbe.

    2. nap(péntek):
    Kivettem 2 bucit, és a pulton hagytam őket 2-3 órát kelni. Majd megcsináltam az alapot:

    Erre jött rá a paradicsomszósz, fűszerek, sajt, csirkemell felvágott, póréhagyma, koktélparadicsom.

    250 fokra előmelegített sütőben ~ 10 perc alatt megsült. Vaslapon sült, és fentre került( kb. 10 cm-re a felső fűtőszáltól. Ropogós külső, levegős belső lett a végeredmény, szépen egyenletesen megsült:

    3. nap(szombat):
    Ma is kivettem 2 bucit, és a pulton hagytam őket 2-3 órát kelni. Ment rá paradicsomszósz, fűszerek, sajt, kukorica, lilahagyma. 250 fokra előmelegített sütőben ~ 10 perc alatt megsült. Sütőkövön sült, szintén fentre került( kb. 10 cm-re a felső fűtőszáltól).
    Az alja szinte egyáltalán nem sült meg, inkább csak száradt, kicsit csalódás volt az előző napi pizzahoz képest. Nem sikerült egyenletesen megsülnie:

    4.nap(szombat):
    Kivettem a maradék 2 bucit, szintén a pulton hagytam őket 2-3 órát kelni. Ment rá paradicsomszósz, fűszerek, sajt, kukorica, hagyma, kápiapaprika, koktélparadicsom.
    250 fokra előmelegített sütőben ~ 10 perc alatt megsült. Ismét vaslapon sült, szintén fentre került( kb. 10 cm-re a felső fűtőszáltól).
    Az eredmény olyan volt, mint az első nap, szépen egyenletesen megsült, kívül ropogós, belül kellően szellős:

    A kísérlet célja az volt, hogy kiderüljön:
    1. Min jobb sütni, vaslapon vagy sütőkövön?
    A vaslap és a sütőkő is 1 órán át volt 250 fokos sütőbe átmelegítve.
    A vaslap bizonyult a jobb választásnak, sokkal jobb lett a végeredmény, ahogy fent is említettem sütőkővel nem igazán sült meg az alja, és nem is lett olyan szellős a tészta.

    2. Hogyan viselkedik a több napos tészta, ill. milyen az íze?
    - Az első nap volt a legkezelhetőbb a tészta, aztán kicsit nehezebb volt vele bánni, de nagy különbséget összességében nem vettem észre.
    - Az íze csak a sütőkövön való sütésnél változott, feltételezem az egyenletlen sülés miatt, valamint az is sokat rontott rajta, hogy nem volt meg az a ropogós textúrája.
    Azt gondoltam esetleg amiatt lehet, hogy a tészta már állt, de nem, mert a 3. sütés ismét nagyon jó lett.
    - Igyekztem mindhárom alkalommal azonos körülményeket biztosítani a tésztáknak, hogy releváns legyen a kísérlet.
    - Azt hittem, hogy a 4. napon már megsavanyodik a tészta, és nem lehet majd jó pizzat készíteni belőle, de szerencsére tévedtem, mert egy kicsit sem volt savanyú, tehát ezzel a módszerrel napokig eltartható a tészta.

    Általában mindig teszek rá bazsalikomot is, de most nem sikerült szerezni, de így is nagyon finom lett a végeredmény, a tészta annyira jó lett, hogy simám is elenném. :)

    Kicsit elnagyoltam a leírást, de ha van bármi kérdés szívesen válaszolok rá. :K

Új hozzászólás Aktív témák