Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RangerFox

    veterán

    Az utóbbi hónapban nem tudtam filmeket nézni, most pótoltam párat. #értékelés

    The Irishman
    Azt tudni kell rólam, hogy ugyan tisztelem Martin Scorsese munkásságát, mégsem tartozik a kedvenc rendezőim közé olyan egyszerű okból kifolyólag, hogy a maffia/gengszter téma sose érdekelt különösebben. Véleményem szerint ebből a témából már több tíz éve kihozták a maximumot, sok újdonsággal nem tud szolgálni ez a film se. A színészek közül kiemelném Joe Pescit, aki ugyan nem kapott akkora szerepet, mint a másik két főszereplő, de minden pillanatot kihasznált, amit a képernyőn töltött, remek munkát végzett. De Nirot mindig is kedveltem, hozza a kötelezőt, viszont Al Pacino eléggé takaréklángon volt az egész film alatt. A cgi arcfiatalítás szerintem rendben volt, a meme-mé elhíresült rugdosós jelenet meg tényleg röhejes volt. :D Meglepődtem, hogy az utolsó fél órát leszámítva egyben végig tudtam nézni a filmet (itt is inkább az alváshiány miatt hagytam abba), hasonlóan hosszú filmeket 3-4 részletben bírom csak fogyasztani. A végével voltak gondjaim, valamint egy kicsivel rövidebb játékidő is jót tett volna a filmnek. 70%

    Star War IX
    Mondhatni nagy SW rajongó vagyok, a 7. rész szerintem okés volt, nagyjából hozta (vagy próbálta hozni) a régi filmek hangulatát modern köntösben, a 8-ról meg inkább nem is beszélek, tönkretette gyerekkorom legmeghatározóbb filmes univerzumát... Erre 0 elvárással ültem be, csak abban reménykedtem, hogy részben ki tudják engesztelni a rajongókat. Ez részben sikerült is, miután már az elején elengedtem a megszámlálhatatlanul sok logikai buktatót és buta megoldásokat. Abszolút biztonsági játékra mentek, teli rakták kötelező fan service elemekkel, amit nem fogok hazudni, élveztem. Nagy valószínűséggel ez volt az utolsó új SW film, amit megnéztem. Itthon megvan Blu-Rayn az eredeti trilógia, azokat évente egyszer újranézem, nem akarom, hogy tovább rombolják azt, amit gyerekként annyira szerettem. 60%

    Marriage Story
    Egyből a végére térek, nagyon tetszett. Valószínűleg akkor ütött volna a legjobban, ha a való életben átéltem volna egy ilyen szituációt, de így maximálisan át tudott adni minden érzést és minden tett mögötti gondolatot, amit nagyon kevés film tud csak elérni a nézőnél. Egyszerűen parádés színészi alakítások vannak a filmben, számtalan erős jelenettel. Adam Driverből simán kinézem, hogy pár éven belül Oscart fog kapni, a kvalitása megvan hozzá. A filmet leginkább a system seller videojátékokhoz tudnám hasonlítani: csak emiatt már érdemes előfizetni netflixre, a Parasite mellett idén ez számomra a legnagyobb meglepetés, mindenkinek ajánlom. 85%

Új hozzászólás Aktív témák