Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BogyóBP

    addikt

    válasz ScrapUnit #65991 üzenetére

    Nem értem teljesen a problémádat. Videokártya nem tudja újrainditani a gépedet ha hibás hacsak nem kapsz kékhalált. Megkéne nézni bluescreenviewerrel hogy egy ilyen ujraindulás után volt e olyan kékhalál ami a mp töredéke alatt de látszódhatott. Nincs túlmelegedés? PL CPU. A furmark csak a VGA.t tekeri semmi köze a CPU hoz. Futtass le egy Futuremark 3D mark loop testet. A legujabb verziójuk már tudja. Lényegében a fire strike ot fogja egymás után 20x letolni, nem hiszem lenne olyan játék ami ennél jobban megtolná a processzort és a VGA-t. Ha itt sem kapsz ujraindulást (ami pedig sanszos) akkor egyenlőre nincs több ötletem. Esetleg még a prime95 el nézhetsz egy cpu tesztet hogy van e mag ami hibázik..Szintén tortura teszt. Aida 64 rendszerstabilitás tesztet is lefuttathatsz itt kitudod választani mit akarsz megfigyelni. Amúgy az sem kizárt hogy mivel az emliett két játék ha jól tudom Nvidia optimalizált, hogy valami más okozza a gondot pl a kártyán lévő rossz Physx vagy cuda magok valamelyike. Nehéz ezt igy megmondani. A bios frissitéssel nem mész semmire mert a VGA biost nem lehet tönkretenni hacsak az előző tulaj nem probálta meg az órajelek átirásával valami vicces dolgot produkálni esetleg alulfeszelni. Nézd meg GPU-Z vel hogy a kártyán lévő BIOS értékek egyeznek e a referencia értékekkel. Firmwareket a techpowerup GPU bios collection részénél találsz ahol kitudod keresni a VGA-dnak megfelelő biost. Talán ez lenne az első lépés viszont vigyázz milyen ram van rajta mert ha adták ki többfajtával is neked csak az a bios jó aminek a VRAM-ja ugyanolyan gyártó (hynix,elpida stb) mint a tied különben fekete képernyő lesz.

    [ Szerkesztve ]

    ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

Új hozzászólás Aktív témák