Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joezyka

    senior tag

    Sziasztok!

    Nagy gondba vagyok, és a neten még nem találtam rá nagyon megoldást, hátha ti tudtok segíteni (bár szerintem csak én vagyok a béna :S )

    Adott az alábbi konfig:
    Alaplap: ASROCK B450M-Pro4 [link]
    CPU: AMD Ryzen 3 2200G 3.50GHz AM4 BOX
    RAM: PATRIOT 8GB Viper 4 DDR4 3000MHz CL16 KIT PV48G300C6K
    Táp: FSP Hexa+ 400W

    Op rendszer w10 pro
    BIOS verziót nem tudom, de nem kértem rá bios frissítést, így a "gyári" van rajta ahogy jött a boltból.

    A problémám a következő:
    Összeraktam a gépet (régi alkatrészekkel integrálva), minden zsír, kivéve, hogy az integrált VGA-t nem bírom működésre bírni. Ami a régi gépbe volt VGA azt raktam most bele, hogy legalább működjön valahogy, de nem azért vettem ezt a procit, hogy egy ősrégi vga ketyegjen benne, főleg, hogy az integrált elvileg jobb.
    BIOS-ban megtaláltam, hogy az alaplapi VGA-t használja, meg van egy 'multimonitor' funkció azt is bekapcsoltam, így a BIOS-t már legalább látom az integrálttal. Amúgy ha csak simán engedélyezem akkor se kép se hang.
    Mit kellene még beállítani, hogy a w10 is elinduljon? (az alaplapi cd-ről felraktam a drivert is hozzá w10-ben, csak az meg nem megy, mert a külső kártyát használom, szóval patt helyzet van).
    Valakinek valami ötlete?

    Annyi kiegészítés, hogy BIOS-ba sose szoktam turkálni, max a boot sorrendet állítom át, és kész, így nem nagyon vagyok képbe vele sajnos :S

    Hálás köszönet. :R

    [ Szerkesztve ]

    Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

Új hozzászólás Aktív témák