Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BerlinBoy632

    csendes tag

    H all!

    Kellene egy kis help.Tegnap meghalt a gépem,valszeg a lap.

    Abit IP-35.LGA-775-ös.

    Kedden este negyed 12-ig gépeztem,minden fasza volt.

    4 éve van meg a gép,soha semmi baja nem volt.Kivéve pár kisebb,működést nem befolyásoló hiba,leszámítva,h behalt a videókárya egyszer.Amúgy jó volt.

    Táp lekapcsolva,mert le szoktam,modem és router kihúzva az elosztóból,mert ki szoktam ..

    Tegnap hazajöttem,mondom gépezek.Táp fel,monitor be,erősítő fel,modem, router bedug..Gép bekapcs....Aztán mégse....Nem indul.Hmm..Világít a dióda?Nem látom a fényét.Nosza ugrás az asztal alá.Benéztem,mit látok?A dióda,ami mindig világít a tápkábel mellett,mint a veszedelem,most csak villog.Na mondom jól indul..Kedden semmi baja,most meg hirtelen meghalt..Aztán észrevettem,hogy a modemen nem világít az ethernet.Mikor szokott ilyet?Ha nem megy a router.Nézzük meg a routert.MEGHALT!

    ' Az Isten van itt....Modem?Az is.Ment minden miután kiiktattuk a routert,csak a DSL lámpa villogott folyamatosan,nem akart beállni,tehát az is kapott valamit.Már jó,mert amúgy nem tudnék írni.Vmi csináltak a t-homenál,aztán jó lett.Volt itt elméletileg tegnap egy hatalmas nagy villám úgy 20-30 méterre.Lehet az csinált vmit.Mert az,hogy magától tönkremegy azt nem hiszem el.Főleg úgy,hogy be sem volt dugva,se a modem,se a router az elosztóba.

    6-os elosztó,erősítővel,monitorral,táppal,lámpával,modemmel meg routerrel.Lámpa megy,erősítő megy,monitor megy.Alaplap villog.Modem nem ment,router pwr lámpája villog.Mi a tökömtől ment tönkre akkor a lap,a modem meg a router?
    Sőt,mi MÁS mehetett még tönkre?Táp megy,bár elvittük szervízbe,azt mondták ők lecserélnék,mert vmi "feszültség-ingadozás" van benne,amit a túlfesz csinált.Hát nem tudom,mert azt mondták,h szerintük a tápon ment át a cucc és az nyírta ki a lapot.Na de a routert is?Corsair vx450-es.Billentyű 3 lámpája felvillan,ha felkapcsolom a tápot,ahogy kell.Tehát azt meg nem vitte el az,ami a többit,az hogy lehet?Se a monitort,se az erősítőt,pedig mind a lapra van rákötve.Hangkártyán,videókártyán keresztül.

    Lehet vmit kezdeni a lappal,vagy visszafordíthatatlanul meghalt?És vihetett-e még mást magával?GPU,CPU,RAM,vinyó?Mitől mehetett tönkre egyáltalán?Telefonkábelen jött volna a túlfesz?Elosztón keresztül nem érhette el a routert,csak telefonkábel ment akkor bele. És,hogy lehet az,hogy más meg nem ment szét,ami a lapra volt dugva(leszámítva a slotos dolgokat,amikről még fogalmam sincs)?

    U.i:Megnéztem az egeret,az is megy.

Új hozzászólás Aktív témák