Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Johni5

    őstag

    Szóval érdekes lesz ez!Visszatettem mindent autóra,és minden oké így is. :Y

    Ram beállításokat kézzel állítottam mindent,amire allergiás egy RAM.Többségnek nem Bdáj RAM-ja van,ezért ajánlom,hogy NE az 1T-t válasszátok 3000-hez sem,mert nem bírják.
    Képek,és némi komment hozzá:

    AM4 ABT kikapcs.Ha bent hagyom,nem mindíg bootol.--fene tudja miért.--

    Nó komment.

    XMP ramoknál az első 4 értéket beállítja,vagy nem.Ez nekem nem a gyári időzítés,de próbáljátok azzal.
    2600 as ramok esetén a 3200 nem garantált,de 16-18-18-18 vállalható.

    Ram hepcia az most következik.Amit kézzel állítottam be,abból van gebasz többségében.Rosszul állítja be szinte mindet.tRAS,tRC hasalós.tFAW-ot leteszi 23-26 ra,--no post--

    tWR-t kezdjétek 24 es értéken.Ha megy,akkor lehet venni vissza belőle.

    tRFC-t az elsőt kézzel,a többit autóra,ha nem akartok számolgatni.Nálam megy 260 on is,de 400-500 közötti értéken érdemes kezdeni,mert itt nagy a szórás.tCWL Intelnél jó a 9 meg a 8,de AMD nél felejtős.11-14.
    tRTP-t másodjára állította be 13 ra.12 még jó volt,de az első 8-as nem éppen.Ram válogatja szintén 14 nyitásnak nem rossz.

    CR Ezzel nyitottam .Szóval nem bídáj ramok 3000 fölött ritkán mennek 1T be.Mehet kapásból 2T-re.
    Gear Down Mode. :Ha ezt kikapcsolod,akkor a páratlan számokat is engedi CL-nél.Vagyis az első értéknél.
    tCKE értékét érdemes belőni még 10 re.Lehet utána finomítani.

    Kezdetnek,aki próbálkozna,és szán erre időt,az kezdje úgy,hogy RAM fesz 1.4V.Nem kell parázni,2133 ramot hajtottunk 1,6V --3400MHz-- Heteken keresztül.Még csak langyos sem volt.Mindegy,hogy 1.2v-os vagy sem.Ha megtaláltad a jó ram időzítést,lesz időd visszavenni a feszből.

    A saját beállításommal ne próbálkozzatok.Ez válogatott memória, 4133 cl13-at tud 1.78V on hűtés nélkül. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák