Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Czo

    őstag

    válasz FoxiestFox #92126 üzenetére

    Nekem is VIA alapu a P3. 2002-ben ez volt a legolcsobb alaplap, amit meg lehetett vasarolni (akkor lett vasarolva, mert szukseg volt egy baziolcso, masodik gepre otthon). Most, igy 20-21 evvel kesobb, igen kellemeset csalodtam a lapban. Egy EPoX EP-3VSA2 peldanyrol van szo. A gyari, utolso verzios BIOS van a lapban, igy van 48 bites LBA es USB boot es ZIP boot kepessg is. Tobb kartyat pakoltam bele, mint amennyi slotja van (Fx5900XT, Realtek 8139, Voodoo 2, Voodoo 2, SB Live! 5.1, VIA VT6421 SATA, GUS Max, ESS 1688). CPU-bol egy 1400-es Tualatin P3-at kapott, rambol 3x256-ot, mig a SATA SSD a VIA SATA kartyan csucsul, a mobilrack, a dvd iro es a ZIP250 az alaplapi ATA100-on. Minden OS alatt betonstabil, ugyhogy abszolute kellemes meglepetes ert ezzel a lappal kapcsolatban.

    Szoval, igy utolag megnezve, semmi baj nincs ezzel a lappal. Anno, amikor valakinek VIA gepet kellett osszerakni, kb mindig, minden korulmenyek kozott volt valami inkompatibilitas. Nyilvan, ezen sokat javit az ido es a jobban kicsiszolt driverek, de valszeg a gyartonak is koze lehet a dologhoz.

Új hozzászólás Aktív témák