Hirdetés

Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Pier25 #68 üzenetére

    Megnéztem a magyar kézikönyvet a 26 oldalon.Konkrétan nem találta az 1:1-bent írták volna.De ezt írták:

    Az a 25.-ik oldal, nézd meg a lap alját...
    A 26.-ik oldalon két táblázat van az RGB/HDMI felbontásokról, a bal oldali vonatkozik a 42LC2RR-re, itt fel van tüntetve az 1366x768-es felbontás.

    Azt írtad hogy az már kifutott szériae ha veszek egy ujjabbat nemsokára az is kifutoto széria lesz mert mindig kihoznak egy ujjabbat nem?

    A fejlődés már csak ilyen. :)
    De per pillanat kifutó típus, mivel már jóideje nincs gyártásban, az LC4x/LC5x széria kb. 4-5 hónapja váltotta le.

    Az a 42LC51 mennyivel ujjabb?Azt írtad hogy más panel meg más elektronika!De mondjuk az mit jelent képminőség szempontjábol?Nagy a különbség a kettő között vagy csak a hozzáértöbbek veszik észre az ilyen laikusok mint én nem?

    Egy 42LC2R van egy ismerősnél, ahhoz képest szerintem szebbek a színei, és valamivel hatékonyabb a dinamikus kontrasztja. Ettől függetlenül nem azt mondom, hogy az LC2R annyival rosszabb, hogy nézhetettlen, de kétségkívűl gyengébb valamivel.

    Az a lényeg legyen szép képe ha tévét nézek ha dvd-t nézek meg rá lehessen kötni a gépet és legalább legyen olyan képe mint a mostani monitoromnak ami egy szintén ctr monitor (max felbontása 1280x1024).

    TV nézésnél mindenképpen lesznek kompromisszumok, ''köszönhetően'' annak, hogy egy szép nagy képernyőt fogsz nézni, amin a TV szolgáltatód által biztosított jobb-rosszabb minőségben prezentálják az adást. Az is kompromisszum lesz, hogy vagy kétoldalt lesz szürke csík (a szervíz menüben ugyan átállítható feketére, az LC4x/5x esetén úgytodam alaphangon fekete az alapbeállítás), vagy a kép lesz torz, vagy a kép teteje és alja lesz levágva.

    DVD esetén biztos nem lesz ok panaszra, számítógép pedig... nos itt apró probléma lehet, mégpedig a távolság miatt. A szemedtől függ, hogy milyen távolságból tudod majd elolvasni a betüket a képernyőn, lehet hogy közelebb kell ülnöd, hogy el tudd majd olvasni. Ahogy már írtam, képminőségre biztos nyújtja azt, amit egy átlagos LCD monitor, ami téren nincs biztosíték, hogy tetszeni fog, az a nagy képátló és a megfelelő nézési távolság belövése.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Aktív témák