Hirdetés
Külső és felépítés
A Xerox nemrég jelentette be, hogy új irodai nyomtatóit és multifunkciós gépeit a WorkCenter és Phaser családból idehaza is elérhetővé teszi. Ezekből most a Phaser 3320-as modellt kaptuk meg tesztelésre, mely ennek értelmében egy teljesen új termék, mindamellett rendkívül egyszerű is, hiszen "csak" monokróm nyomtatásra képes. A kor követelményeinek megfelelően a Phaser 3320 lézernyomtató alapkiszerelésben is olyan funkciókkal érkezik, melyek nélkül manapság nincs is igazán értelme irodai gépet piacra dobni.
Ez lényegében az automata kétoldalas nyomtatást, a gigabites átvitelre képes vezetékes, valamint az IEEE 802.11b/g/n szabványú, vezeték nélküli hálózati csatlakozást jelenti. Igaz, gyorsan hozzátennénk, hogy a duplex nyomtatóegység sajnos nem teljes sebességű, amit azt jelenti, hogy a kétoldalas nyomtatás valamivel több időt vesz igénybe, mintha a két oldalt külön-külön lapra nyomtatnánk. Ezzel viszont a kiegészítők sorának nincs vége! A szóban forgó termék tovább bővíthető 520 ív befogadására képes másodlagos papírtálcával, valamint a fedélzeti memória is növelhető 128 MB-ról 384 MB-ra.
A nyomtató felépítésén különösebb extrát nem találunk. Alul kapott helyet az elsődleges papírtálca, míg a másodlagos adagoló az előlapról hajtogatható le. A kész nyomat alapesetben a felül elhelyezett 150 lapos kimeneti tálcára érkezik, amellett találhatóak a kezelőszervek, a kétsoros monokróm kijelző, valamint az állapotjelző LED-ek is. Az apró kijelzőn ugyan van lehetőség a beállítások megváltoztatására, de kényelmesnek azért ezt a módszert nem neveznénk, érdemesebb inkább a CentreWare webböngészőben elérhető felületét használni – erről később még lesz szó.
Maradva az előlapnál, ennek további lefejtésével jutunk el a fényhengerrel egybeépített tonerhez, mely könnyedén, egy mozdulattal kicserélhető; komolyabb megbontást a Phaser 3320 nem igényel. Ez már csak azért is kiemelendő, mert ha papírelakadással kapcsolatos problémánk támad, akkor a toner kivételével a papírt is könnyebb kihalászni.
A beégetőmű és a duplex egység egyaránt hátulról érhető el. Mindkettő könnyen hozzáférhető, így ha elölről nem érjük el az elakadt papírt, akkor a hátsó ajtót lenyitva innen is próbálkozhatunk. Másik funkciója a lenyitható hátsó ajtónak, hogy kinyitásával biztosítjuk a papír egyenes útját. Ha így nyomtatunk, akkor a papír kevésbé gyűrődik és nem kunkorodik, cserébe ez esetben a nyomat nem a felső kimeneti tálcára érkezik, valamint a duplex nyomtatás sem érhető el.
A gép hátoldalán a tápkábel, RJ-45 hálózati kábel, illetve az USB csatlakozó, míg az oldalán lévő nyílás mögött a memóriabővítéshez szükséges SO-DIMM foglalat található. Sajnos USB kulcsról vagy hasonló tárolóról nem lehet nyomtatni, az USB port csak és kizárólag a számítógéppel való összeköttetést szolgálja.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!