Hirdetés
SCX-4727FD/4729FW
Egy jó multifunkciós nyomtató elhagyhatatlan kelléke minden irodának, és ha monokróm gépet vásárolunk, akkor az üzemeltetést viszonylag olcsón megúszhatjuk – hiszen nem fognak rájárni a kollégák, hogy családi fotóikat ott nyomtassák ki. Persze a takarékosságon felül vannak más szempontok is, mint például a hálózati kapcsolat lehetősége, a könnyű karbantartás és kezelhetőség, valamint a halk működés, kis fogyasztás. A Samsung ezen kritériumok mentén igyekezett megalkotni az SCX-4727FD és SCX-4729FW modelleket.
Már a teszt elején leszögeznénk, hogy mi csak az utóbbi modellt teszteltük, de mindkettő ugyanazt tudja, egyformán is néznek ki, csak abban különöböznek, hogy az általunk tesztelt SCX-4749FW-t vezeték nélküli hálózati képességekkel is "felextrázták". A sors fintora, hogy ez a modell idehaza hivatalosan nem kapható (bár ettől függetlenül megvásárolható egyes helyeken) azon egyszerű oknál fogva, hogy ebben a kategóriában (SOHO) a Wi-Fi-s készülékek nem túl kelendőek hazánkban.
A készülék felépítése rendkívül egyszerű és kategóriájához mérten kompakt, köszönhetően annak, hogy a kezelőpultot nem egy párkányra ültették, hanem egy kihajtható és az előlapba visszasüllyeszthető megoldást alkalmaztak. Ez helytakarékos megoldás, de cserébe nem kapunk hatalmas gombokat és kijelzőt sem.
A nyomtatót kétféle úton etethetjük papírral: az alul lévő, 250 lapos elsődleges tálcából, vagy ha speciális igényeink vannak, akkor a felette található, kihajtható kézi adagolóból. Amennyiben ez szükséges, vagy csak el akarjuk kerülni a papír gyűrődését, úgy a hátoldali fedél lehajtásával a papír egyenes úton megy be és távozik a készülékből, de ezzel az opcióval egyben lemondunk az automatikus kétoldalas nyomtatásról is.
A lapbeolvasó modul természetesen legfelül kapott helyet. A normál síkágyas mellett 50 lapos automatikus lapadagoló is elérhető, ami a faxhoz és a másoláshoz elengedhetetlen tartozék.
A csatlakozók, tehát a LAN (8P8C, aka RJ45), a fax és telefon dupla RJ11-e, az USB 2.0 és a képen nem látható tápcsatlakozó a hátoldalra kerültek. Utóbbi egyébként L alakban hajlított, így a készüléket közelebb tudjuk tolni a falhoz, mintha egyenes végül kábelt kapott volna.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!