3D és a digitális tunerek működése
3D
Hirdetés
A tévé képes a háromdimenziós tartalmak kezelésére, amihez az aktív shutteres képalkotási eljárást használja. Ennek köszönhetően biztosított a 3D anyagok Full HD felbontású megjelenítése is, viszont az is igaz, hogy emiatt olyan szemüvegekre van szükség, amelyeknél a hagyományos lencsét kisméretű LCD "monitorok" helyettesítik. Emiatt drágábbak és egy picit nehezebbek, mint a rivális passzív technológia kiegészítői. Ráadásul világosban a képernyőn kívüli területeknél enyhe vibrálás figyelhető meg, ami, ha valaki érzékeny erre, nagyon zavaró lehet.
A készülék elméletben automatikusan 3D módba lövi magát, ha ilyen jelet érzékel, de ez manuálisan is bekapcsolható. Képes a hagyományos kétdimenziós anyagokból, tehát akár egy szimpla tévéadásból is térhatású anyagokat fabrikálni. Ez jól hangzik, viszont az is igaz, hogy az ily módon kreált 3D videó nem éri el a speciális 3D kamerákkal készített filmek minőségét. Ráadásul az elektronika hajlamos olyakor zavaróan mellélőni, így bizonyos típusú tartalmakhoz, például pörgős videoklipekhez, akciófilmekhez, sportközvetítésekhez nem igazán ajánlott. Szellemképesedéssel egyáltalán nem találkoztunk, viszont gyors mozgások esetén egyszer-kétszer durván megdöccent, megakadt a kép még jó minőségű forrásból származó anyagok esetén is. Ismét bebizonyosodott, hogy a 3D funkciót nem éri meg nyakra-főre használni, de ha sikerül megfelelő tartalmat találni, akkor hozzáadott értéket jelenthet.
Digitális tévézés
A készülék rendelkezik beépített digitális tévétunerekkel, többek között DVB-T típusúval is, így a digitális átállás nem érinti, képes mindenféle egyéb külső eszköz bevetése nélkül a digitálisan földfelszíni adások vételére. Az automatikus csatornakeresés gyors és egyszerű, elrontani nem lehet semmit, és elindítása után öt perccel már lehet is kezdeni a tévézgetést. A jelfeldolgozás kifogástalan, a tévé még egy szimpla, kisteljesítményű beltéri antennával is hibátlanul elboldogult, a kép egyszer esett atomjaira, nem pixelesedett, nem zajosodott, és a hanggal is minden rendben volt.
Hiába dugtunk viszont a tévére USB porton keresztül külső merevlemezt, első körben nem nyílt mód a műsorok felvételére, és az időeltolásos tévézés sem működött. Viszont ezt a problémát később egy szoftverfrissítés már orvosolta. Menet közben egy gombnyomással rögtön lekérhető az éppen futó műsor tartalma, és ez az Elektronikus Programmagazinon keresztül is elérhető. Ez a digitális tévéújság ugyan nem egy dizájndíjas darab, cserébe viszont igen jól használható. Egyszerre összesen 14 adó 3 órányi programja fér ki a képernyőre, bekapcsolható az emlékeztető funkció, és az egyes programok típusuk szerint (film, zene, művészet stb.) is kilistázhatóak.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!