Képminőség
Az Edge-LED rendszer miatt a háttérvilágítás közel sem homogén, ez látszik a tesztfotón is, viszont ez a hétköznapi használat során, tehát tévézés, filmezés közben nem tűnik fel, és a sarkoknál sem szivárog át látványosan a fény. Néhány belépőszintű LCD tévénél még ma is megfigyelhető az utánhúzás effekt, azonban ez a modell ettől megkímélt, tehát még a gyorsan mozgó, kisméretű objektumok sem húznak maguk után zavaró csóvát. A betekintési szög jó, a színek csak olyan nagy szögből nézve kezdenek torzulni, sötétedni, ahonnan egyébként sem okoz már különösebb élvezetet a tévézés.
Némi zajosodás még a HD tévéadások esetén is jelentkezett, az alacsony felbontású tartalmaknál pedig néha kifejezetten látványos volt ez az effektus. Ezen sajnos a Zajcsökkentés névre hallgató képjavító eljárás bekapcsolásával sem lehet segíteni, mert ilyenkor gyakran összemosódnak az apróbb képrészletek. Gyors mozgások esetén jó néhányszor megfigyelhető volt kismértékű akadozás, döccenés, főleg a rossz minőségű forrásból származó tévéműsorok esetén. Ezen hivatott segíteni a LED mozgás mód, de ennek aktiválása semmilyen látható eredménnyel nem járt azt leszámítva, hogy egy kicsit sötétebb lett a kép. A dinamikus kontraszt itt Részletes kontrasztkiemelő névre hallgat, de ezt jobb kilőni, mert a kép emiatt sokszor túlságosan világos lesz. Az Élő szín névre hallgató képjavító eljárásnak sincs sok értelme, ennek bekapcsolása ugyanis a valóságtól teljesen elrugaszkodott tónusokat eredményez.
És ha már itt tartunk: el lehet érni, hogy a színek természetesek legyenek, azonban ilyenkor a képvilágból hiányzik az élet. Az árnyalatok fakók, olyan, mintha egy nagyon halvány szürke lepel borítaná a képernyőt. Ha ez valakinek nem tetszik, akkor változtathat rajta, aminek hatására a színek ugyan élénkebbek lesznek, viszont az összhatás sokkal természetellenesebbé válik. Az ember ránéz a képernyőre, és tudja, hogy a valóságban egyszerűen semmi nem úgy néz ki, mint amit ott lát. Nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy e tekintetben az R550C képminősége a nyomába sem ér a Triluminos panellel ellátott modellekének. Kritikus pont például a bőrszín megjelenítése, sokszor ugyanis természetellenesen vörös vagy foltos az emberek feje a képernyőn.
Mivel LCD tévéről van szó, ezért a tökéletes fekete megteremtése elérhetetlen álom. A Feketekorrekció elnevezésű képjavító technológia alkalmazása segít megteremteni az illúziót, hogy a kijelzőn valódi feketét látunk, de ilyenkor a többi sötét, de nem fekete egyéb képrészlet el-eltűnik. Ideálist közelítő beállítások mellett 0,08 cd/m² feketeszintet mértünk, ami 1:1525 valós kontrasztarány értéket jelent. A 4:3 és a 16:9 képarány mellett kiválasztható két nagyított mód, ami a látássérülteknek lehet hasznos, de ilyenkor számolni kell azzal, hogy egyes részletek lelógnak majd a képernyőről.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!