Hirdetés

Soltek Golden Flame nForce2 teszt

Az "arany láng", avagy a Soltek nForce2-es deluxe kivitelezésű lapja nem okozott csalódást, bár meglepetést igen.

Összeszerelés

Elmondhatjuk, hogy ez az egyik legrendezettebb alaplap az nForce2-sek mezőnyében, így az összeszerelés "viszonylag" csont nélkül ment, bár az éles szemű (és rosszmájú?) PROHARDVER! tesztlabor azért talált kisebb hiányosságokat. A tesztpéldányunk egy D verziójú SL-75FRN-L volt, és itt a processzorfoglalat körül hiányoznak a lyukak, amik lehetővé tennék nagyobb bordák felszerelését, esetleg vízhűtés rögzítését. Ez volt a probléma az ABIT NF7/NF7-S rev 1.0-ás alaplapoknál is, amit bepótoltak (fúrtak 4 lyukat) a rev 1.1-ben és az 1.2-ben (sőt már a 2.0-ás verzió is létezik amin az új C1 steppinges nForce2 chipset található, csakúgy, mint a Soltek SL-75FRN2-n).

Hirdetés

 


CPU foglalat 4 lyuk nélkül

D verzió, reméljük nem egy nevető face :D

Még egy pici mérnöki hiba: a DDR DIMM1-es foglalat túl közel van az AGP slothoz, de ez csak hosszabb videokártyák esetében lehet probléma. Esetünkben egy ABIT Siluro Gef4 Ti4200 állt rendelkezésre; itt nem ütközött a pöcök és a kártya.

Még egy probléma merülhet fel beszereléskor, de ez már nem az alaplap hibája: ez pedig az alap 20 tűs ATX tápcsatlakozója mellett lévő +12V-os csatlakozó (Intel P4 processzoroknál már megszokott), aminek használata mindenképpen szükséges, hogy az "Arany Láng" szikrát kapjon és begyulladjon a szerkezet (persze csak átvitt értelemben...). Ezért nem árt beszerezni ehhez a laphoz egy ATX 2.03 verziójú tápot, ha esetleg nem lenne otthon a polcon. Erre a Soltek is felhívja a figyelmünket a kézikönyvben és honlapján is.

Erősen ajánlott egy márkásabb tápegységre spórolni, hisz sok-sok fejfájástól és a legrosszabb esetben alkatrészeink elfüstölésétől szabadulhatunk meg, választék van bőven: a Chieftec, az Enermax és az Antec is kínál többféle megoldást.


ATX v2.03 kötelező!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények