Hirdetés

Samsung UE46F6800: tévé jó áron, egyedi dizájnnal

Hirdetés

Netes tartalmak, extrák

A Samsung munkatársaitól kapott információ értelmében jelenleg közel 1500 saját alkalmazással rendelkeznek, azonban valamilyen mitikus oknál fogva egyszerre egy-egy televízión ezeknek csak egy része érhető el. Az aktuális kínálat folyamatosan változik, ezért értelemszerűen érdemes rendszeres időközönként ellátogatni az alkalmazásboltba, hátha befutott valami használható újdonság.

A készülék mintegy 1,4 GB belső memóriával rendelkezik, amely elég sok alkalmazás eltárolására képes, így nagyon nem kell spórolni. Az appokat témájuk szerint csoportokba osztották, és ezek tovább rendezhetőek népszerűségük alapján, illetve külön szekcióba pakolhatóak az ingyenes és a fizetős programok. A választék egyébként óriási, vannak itt kifejezetten gyerekeknek szánt szoftverek éppúgy, mint étel- és italrecepteket, ruházkodási tippeket tartalmazó darabok.

Akadnak oktatással kapcsolatos és hírközlő alkalmazások, lehet internetes rádiókat hallgatni vagy akár sportösszefoglalókat nézni. Vannak egyszerűbb logikai játékok szórakoztatás céljából, és a magyar vonatkozású alkalmazások sem hiányoznak. Elolvashatóak például az Index vagy az Origo cikkei, de fellapozható a Port.hu tévéújságja és programajánlója, megnézhetőek a Digisport, illetve a 1Music Channel régebbi adásai, sőt még az MTVA archívuma is átböngészhető. A Samsung tavaly bemutatott exkluzív alkalmazásai, mint a fiataloknak szóló Kids vagy az alakformálással, otthoni testedzéssel kapcsolatos anyagokat tartalmazó Fitness e tévén keresztül is elérhetőek. Ez mind szép és jó, azonban egy ilyen tévé még mindig nem lehet vetélytársa egy jobb tabletnek e téren. Sebességében elmarad azoktól, a játékok grafikája nem olyan szép, és egyelőre az appkínálat is jóval csekélyebb – vagyis az irány jó, de még van hova fejlődni.

A Flash-támogatású, saját fejlesztésű böngészővel elméletileg az internetes oldalak is megtekinthetőek, azonban a rendszer kissé lassú, egy átlagos számítógéppel ebben nem veheti fel a versenyt. Mivel képes együttműködni a csatlakoztatott egérrel és billentyűzettel, így a használata egyszerű, sőt a hangalapú kereséssel is megpróbálkozhatunk, de sok jót ettől ne várjon senki. A legritkább esetben találta ki, hogy mire is gondolunk, Fradi helyett Body után keresett, a Prohardver helyett pedig az Accuweathert nyomta a képünkbe.

Extrák

Bár a hanggal történő vezérlés, a második távirányító, a médialejátszó, az EPG, a különleges dizájn, a böngésző, az appok, sőt maga a komplett smart rendszer is tekinthető egyfajta extrának, azért akad még egy-két finomság ezen kívül is. Ilyen például a Skype-támogatás, azaz a videótelefonálás lehetősége. Mivel a beépített kamera a televízióból hiányzik, ezért egy külső darabot kell csatlakoztatni a szolgáltatás használatához. Ehhez hasonlóan a szociális háló karbantartására szolgál a saját Samsung profil létrehozása, ilyenkor ugyanis egyszerűen megoszthatunk ismerőseinkkel YouTube videókat, akik ezeket egy gombnyomással elindíthatják.

A 3D Explore-on keresztül szintén filmeket tekinthetünk meg, ez ugyanis a vállalat saját háromdimenziós tartalomszolgáltatása, tehát a konszern ezen az úton elérhetővé tett kiadós mennyiségű 3D klipet, ajánlót, sportösszefoglalót, kisfilmet, szórakoztató anyagot. Exkluzív funkcióról van szó, tehát csak a Samsung televíziókon, médialejátszókon keresztül lehet eljutni ebbe a videotékába. Ezen kívül meg kell még említeni az USB porton keresztül csatlakoztatott merevlemezre történő rögzítést is és a time-shiftet is, ami ma már egyáltalán nem újdonság, de ettől még olykor igen jól jöhet. Szóról szóra ugyanezt lehet elmondani a kislexikonról, azaz az e-manualról is, amelynek első variációi már 3-4 éve felbukkantak. Ez mit sem von le érdemeiből, hiszen a látványos, illusztrációkkal támogatott, bő lére eresztett magyarázatok még a gyakorlott felhasználóknak is biztos tudnak újat mutatni. Emellett meg kell még említeni a kép-a-képben (PIP) és ECO mód funkciókat is, melyek ugyan már nem számítanak újdonságnak, de jó pár tévéből még mindig hiányoznak.


Manapság egyre több az olyan kezdeményezés, amellyel az okostelefonokat és tableteket próbálják házasítani a televíziókkal. A Samsung Smart Sharing technológiája is ilyen, de ez csak a márka saját termékei közötti kapcsolat megteremtését teszi lehetővé. Itt már mód nyílik arra is, hogy a felhasználó tükrözze a televízión a személyi mobil eszköz kijelzőjét, azaz bármit csinál azon, az valós időben, millisecundomokban mérhető csúszással látható a nagy képernyőn is. A vállalattól kaptunk ennek kipróbálásához egy Galaxy Note 10.1 tabletet, és rövid beállítási-engedélyezési procedúra után már teljesen jól működött is a dolog.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés