Samsung UE46F6800: tévé jó áron, egyedi dizájnnal

Médialejátszó

A vállalat elsőként épített televízióiba médialejátszót körülbelül öt-hat éve, és ezt a szolgáltatást tekintve mindig is az élenjáró gyártók közé tartoztak. Így joggal lehetett remélni, hogy ezzel a szolgáltatással itt sem lesz gond. A rendszer egyszerre képes kezelni az összes fájlt, de a jobb átláthatóság érdekében ezek típusuk szerint is csoportosíthatóak. Mód nyílik arra, hogy könyvtárstruktúrában jelenítse meg őket, de arra is, hogy ömlesztve, ábécésorrend vagy a keletkezés dátuma alapján pakolja ki a képernyőre.

A grafikus kezelőfelületet a nagyméretű ikonok, ábrák uralják, listás megjelenítésre nincs mód, ami ugyan kevésbé látványos, ám cserébe jobban használható. A könyvtárak között a nyilakkal lehet lépkedni, a kezelés így meglehetősen egyszerű. Bár az továbbra is gondot jelent, hogy lejátszási listát nem lehet létrehozni, tehát azt korábban kell megtenni egy számítógépen.

Képnézegető, zenelejátszó

A JPG mellett a BMP és PNG képek megjelenítése sem okoz neki problémát, viszont a GIF kimaradt a támogatott szabványok köréből, ami egyben azt jelenti, hogy a manapság igen népszerű animgifek is mentek a levesbe. A képek forgathatóak és nagyíthatóak, és a fotókról még az EXIF adatok is lekérhetőek, azaz hogy mikor, milyen beállítások mellett, milyen géppel készültek. Elindítható a diavetítés funkció, itt módosítható a képváltás sebessége, és különböző effektekkel fel is lehet dobni azt, sőt még aláfestő zene is bekapcsolható.


A teljes képernyős zenelejátszó felületen jutott hely az elérhető számoknak, a virtuális vezérlőpanelnek és az ID3 tageknek is, azaz a tv a fájlokba kódolt metaadatok feldolgozására is képes. Egyébként ha valakinek az kényelmesebb, használhatja a távirányítót is dalok megállításához, újraindításához vagy a beletekeréshez. Furcsa, de az ékezetes karakterek megjelenítésével probléma akadt, viszont cserébe a formátumtámogatásra semmi panasz nem lehet, ugyanis a kötelező MP3 mellett a WMA és a veszteségmentesen tömörített, jó hangminőség elérését biztosító FLAC állományok megszólaltatása is lehetséges.

Videók

A videók formátumtámogatása, illetve azok minősége a médialejátszó legfontosabb fokmérője, minden más csak másodlagos jelentőségű emellett. Épp ezért örvendetes, hogy ebben a versenyszámban a készülék igen jól teljesített. Szokásos tesztcsomagunkat< eresztettük rá, és ebből kiderült, hogy az olykor még a céleszközöket is megfektető Killa_sample-ön kívül mindegyik más fájllal hibátlanul boldogult. Azaz nem csak felismerte azokat, hanem gond nélkül, akadozásmentesen, színhelyesen futtatta le azokat.

A filmek vezérléséhez talán a legegyszerűbb a távirányítón található, megfelelő funkciógombokat, azaz a Playt, a Pause-t vagy Stopot püfölni. Ha valakinek ez nem felel meg, az előhívhatja a grafikus lejátszófelületet, azaz egy csúszkát, amin a nyilak nyomogatásával ugrálhat a kívánt irányba. Emellett a modell képes virtuális jelenetekre osztani egy filmet, ezekhez képet is rendel, ami igen látványos megoldás, és jelentősen megkönnyíti a keresést egy-egy videón belül. Lejátszás közben közvetlenül elérhetőek a legfontosabb kép- és hangbeállítások, így azokhoz nem kell a rendszermenüig elbandukolni.


A külső feliratok kezelése megoldott, amennyiben azok neve megegyezik a forrásfájléval, a betűk mérete növelhető, ám a színük nem módosítható, de a karakterek a legtöbb esetben így is megfelelően láthatóak. Amennyiben a szinkronizációval gondok adódnának, akkor a szöveg és a kép tizedmásodpercenként elcsúsztatható egymáshoz képest. A modell elméletben használható hálózati médialejátszóként is; a zenékkel és a képekkel nincs baj, de a videók mindegyike (leszámítva a DivX fájlt), meg-meg döccent, így pedig hibátlan szórakozásról korántsem beszélhetünk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés