Képminőség
Épkézláb beállítások és normális források alkalmazásával a kép minőségére sok panasz nem lehet, de azért apróbb hibák akadtak. Ilyen például a bőrszín megjelenítése, amely nem mindig sikerült a legjobban: az emberek arca néha túlságosan is pirospozsgás vagy éppen zöldesfehér árnyalatban játszott. Néhány alkalommal egyes kisméretű objektumok körül egy-egy pillanatra áttetsző auraféleség bukkant fel, de ez csak akkor tűnik fel, ha direkt ezekre koncentrál az ember.
Az LCD tévéknél még mindig előforduló utánhúzás effektus itt egyáltalán nem bukkant fel. Akadozás sem jelentkezett, zajosodással HD forrás esetén nem találkoztunk, de azért alacsonyabb felbontásnál előfordult. A betekintési szög vízszintesen és függőlegesen is meglehetősen jó, csak körülbelül 160-165 fok környékén kezdenek el szétcsúszni a világos árnyalatok, de onnan egyébként sem tévézik senki normális esetben. Felhősödéssel átlagos tartalmak esetén nem kell számolni, és a tesztképen világosan látszik, hogy a háttérvilágítás egészen egyenletes. A képvilág még visszafogott beállítások esetén is kissé túlszaturált, a színek így olykor kissé harsányak, a végeredmény így ilyenkor kissé plasztik hatású, természetellenes.
Hirdetés
Képjavító technológiák
A Samsung hagyományosan jó pár különféle képjavító eljárást épít tévéibe, így ezek innen sem hiányoznak. Egy részük ugyan csak marketingtrükk, de azért akadnak köztük valóban hasznos funkciók is. A Dinamikus Kontraszt mondjuk pont nem tartozik ezek közé, hiszen ilyenkor az elektronika folyamatosan automatikusan módosítja a kontrasztarányt, ami villódzást eredményezhet, úgyhogy jobb azonnal kilőni. A Fekete tónus a kép mélységét növeli a fekete szín mélységének módosításával, legalábbis elméletileg, de bekapcsolása után csak annyi tapasztalható, mintha egy enyhe szürke szűrőt tennénk a képre.
A Bőrszín tónus viszont egészen jól jöhet olykor. Itt egy harmincfokozatú skálán állítható, hogy mennyire legyen sápatag vagy épp vöröses a képernyőn látható emberi arc. A Fényerő mozgáshoz opció bekapcsolása után az elektronika a fényerőt a képernyőn megjelenő objektumok mozgásának sebessége alapján módosítja a fogyasztás csökkentése érdekében. Ezt is jobb mihamarább kilőni értelemszerűen, aki ezzel akar spórolni, az inkább ne is vegyen tévét, hanem nézegessen diákat. A Motion Plus névre hallgató interpolációs technológia a gyors mozgások folyamatosabb megjelenítését szolgálja, de érdemes vele óvatosan bánni, hiszen túlságosan agresszívre állítva a végeredmény természetellenessé válhat. A Zajcsökkentéssel is ugyanez a helyzet, mert bár olykor jó szolgálatot tehet, ám Magas fokozatra állítva összemoshatja a képrészleteket. A Feketeoptimalizációval elvileg intenzívebbé tehető a fekete szín, továbbá a sötétítés és jelkompenzáció segítségével kis lépésekben növelhető a kontraszt, de semmilyen látható változással nem járt a használata.
Képarány
A szokásos 16:9 és 4:3 képarány mellett kiválasztható két nagyított opció is, ám ezeknél értelemszerűen egyes képrészletek lelógnak a képernyőről. Ezen kívül ott van a kínálatban az eredeti forráshoz igazított képarány, illetve az automata kitöltés is, ami jól működik, ám érthetetlen okból egyes tévécsatornáknál nem lehetett aktiválni.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!