Reolink Argus Pro: ígéretes IP kamera, ígéretes áron

Ezúttal a Reolink legolcsóbb biztonsági kameráját fektettük a térdeinkre, és kellemesen csalódtunk benne.

Kicsomagolás, külső, Solar Panel

A 2009-ben alapított, hongkongi székhelyű Reolink termékpalettájának nagy részét a biztonsági kamerák képezik, ezek között az Argus sorozat lehet érdekes az otthoni felhasználók számára. Ezek a vezeték nélküli kamerák igyekeznek nélkülözni minden vezetéket, akkumulátoruknak köszönhetően több hónapos üzemidőt ígérnek, 4G vagy Wi-Fi moduljaik segítségével pedig a hálózati kapcsolathoz sem lesz szükség kábelekre. Tesztünk alanya, a Reolink Argus Pro a két vezeték nélküli technológia közül utóbbit alkalmazza, a kivehető akkumulátoron felül pedig az opcionálisan megvásárolható napelem gondoskodik arról, hogy beüzemelés után hozzá se kelljen nyúlnunk az eszközhöz.


[+]

Tartozékok, külső

Az Argus Pro fekete kartondoboz csomagolást kapott, melyen a kamera fotóján kívül néhány funkció is kiemelésre került. A kicsomagolás után a fekete borítékban elhelyezett papírköteg alatt rögtön a kamerát találjuk, az azt tartó műanyag elem kiemelésével pedig szembetaláljuk magukat a tartozékokkal. Kapunk egy szilikon védőburkolatot, ami csak a külső behatások ellen véd, esőben enélkül is használhatjuk – az IP65 minősítés értelmében teljes mértékben ellenáll a pornak és a kis nyomású vízsugárnak. A dobozban találunk még egy állványt, mely a kamera alján található csavarmenetbe tekerhető, a falra rögzítést pedig az állvány alján elhelyezett furatokkal oldhatjuk meg.

Az Argus Pro rögzítési lehetőségei Az Argus Pro rögzítési lehetőségei
Az Argus Pro rögzítési lehetőségei [+]

Aki nem szeretné vagy nem tudja a falra szerelni az állványt, annak jól jöhet a mellékelt szövetpánt, amit a talp alsó részén tudunk átfűzni, így akár egy fa törzsére vagy egy oszlopra is felerősíthetjük új házőrzőnket. A doboz mélyére ásva megtaláljuk még az akkumulátort és az annak töltésére szolgáló fehér micro USB kábelt, a rögzítéshez szükséges csavarokat, valamint egy matricát, mellyel felhívhatjuk a figyelmet a terület kamerával történő megfigyelésére.


[+]

A csomag legérdekesebb tagja persze maga a kamera: a fehér színű, fényes fekete felülettel feldobott eszköz leginkább egy tojás és egy bab szerelemgyerekéhez hasonlítható, a „szilikonruhát” ráhúzva pedig egy kis napellenzőt is kap az optika fölé. Ez a fekete terület ad otthont a kék és piros színben világítani képes – vagy akár teljesen kikapcsolható – visszajelző LED-nek, a gyengébb fényviszonyok melletti rögzítést elősegítő infravörös lámpáknak, valamint a méretes mozgásérzékelő szenzornak, közvetlenül alattuk pedig egy hangszóró található. Az akkumulátort az eszköz tetején elhelyezett kioldógomb benyomásával tudjuk kicsúsztatni, a töltés pedig a hátoldali, gumidugóval lezárt micro USB csatlakozón keresztül történik.


[+]

A kamera – szemből nézve – jobb oldalán egy szilikonfület találunk, amit kihajtva hozzáférünk a microSD memóriakártya-foglalathoz, valamint a gyári visszaállítás kapcsolóját rejtő apró lyukhoz.

Főbb paraméterek
Reolink Argus Pro
Doboz tartalma Argus Pro kamera, akkumulátor, falikonzol, szövetszíj, szilikon védőburkolat, micro USB kábel, csavarok, üzembe helyezési útmutató, matrica
Felbontás 1080p, 15 fps
Kamera látószöge 130 fok
Extrák Éjszakai mód, mozgásérzékelés, hangérzékelés, sziréna, távoli vezérlés, videók elérése a felhőből, nagyítás, vezeték nélküli használat, opcionálisan megvásárolható napelem
Akkumulátor kapacitása 5200 mAh
Vízállóság IP65
Üzemi hőmérséklet-tartomány -10 °C-tól +55 °C-ig
IFTTT szabvány Nem támogatott
Wi-Fi szabvány 2,4 GHz, 802.11n
Támogatott operációs rendszerek Android, iOS, macOS, Windows
Kamera mérete 96 x 58 x 59 cm
Kamera súlya 230 gramm
Termék honlapja Reolink Argus Pro
Ár 99 dollár (kb. 28 000 Ft)

Napelem

Aki nem szeretné bizonyos időközönként töltögetni a kamera akkumulátorát, vagy nehezen hozzáférhető helyre helyezte azt el, esetleg csak alkalomadtán szeretne ránézni a nyaralóra, az 30 dollárért (nagyjából 8500 forintért) megvásárolhatja a fantáziadúsan Solar Panel névre keresztelt napelemet. Ehhez szintén kapunk egy menetes állványt, melynek segítségével akár a kamera mellé is felszerelhetjük a falra.

Reolink Solar Panel Reolink Solar Panel
Reolink Solar Panel [+]

A fekete színű, 20 x 13 centiméteres eszközt egy 4,5 méter hosszú, micro USB csatlakozóban végződő kábellel köthetjük össze az Argus Pro (az Argus 2 és Reolink 2 szintén támogatott) kamerával. A napelemet és a csatlakozót is vízálló burkolattal látták el, így nem kell külön figyelnünk arra, hogy fedett helyet találjunk a rendszernek.

Hirdetés

Beüzemelés, funkciók

Az Argus Pro üzembe helyezése nem tart tovább 5 percnél, ehhez az iOS és Android mobil operációs rendszerekre elérhető Reolink alkalmazásra lesz szükségünk. Miután behelyeztük a microSD memóriakártyát és bepattintottuk a helyére az akkumulátort, a kamera el is kezdi adni a szóbeli instrukciókat. A QR kódok segítségével történő azonosítás után nincs más dolgunk, mint megadni az otthoni Wi-Fi hálózatunk nevét és jelszavát, beállítani egy admin fiókot, és már elénk is tárul az alkalmazás főképernyője, ahol kiválaszthatjuk, melyik kamera képét vagy beállításait szeretnénk megnézni.


[+]

A kamerákat összesítő főoldalon további kamerákat tudunk hozzáadni az alkalmazáshoz, valamint itt érjük el a családtagjainknak mutogatható QR kódot, amit telefonukkal beolvasva ők is hozzáférnek a kamerák képéhez. A képernyő alján lebegő lejátszás gombra bökve visszanézhetjük a mozgás érzékelésekor készült felvételeket, melyeket rögtön le is menthetünk készülékünkre. Ezeket alapértelmezetten menti a memóriakártyára is, a behelyezett 16 GB kapacitású darabot az egyhetes tesztidőszak alatt nem sikerült betelíteni, napi 20-30 darab, 10-20 másodperces, Full HD felbontású felvételből kicsit kevesebb, mint 5 GB adat gyűlt össze. Hosszabb távon érdemes lehet beszerezni egy 64 GB-os kártyát, ez egy kevésbé forgalmas helyet megfigyelni akár hónapokra elég lehet – amennyiben mégsem, a rendszer a legrégebbi felvételeket kezdi el törölni. Kipróbáltuk, mi történik, ha a routerrel való kapcsolat például áramszünet miatt megszűnik: ilyenkor, bár távolról nem érjük el a kamerát, de mozgás esetén a felvételek továbbra is mentésre kerülnek a memóriakártyára.


[+]

A beállítások között rengeteg dologra kitérhetünk, választhatunk például 720p és 1080p felbontás közül 2, 5, 10 és 15 fps sebesség mellett. Ezek az értékek elsőre viccesen hangzanak, de nem szabad elfelejteni, hogy egy 30 000 forintos biztonsági kameráról van szó, a célnak pedig a maximális 15 fps is tökéletesen megfelel. Kiválaszthatjuk, hogy aktív legyen-e a mozgásérzékelő, és be is ütemezhetjük, hogy milyen időszakokban figyelje a környezetet, valamint hogy küldjön-e értesítést alkalmazáson és/vagy e-mailen keresztül. A mozgásérzékelő hibátlanul teszi a dolgát, három érzékenységi szint közül választhatunk, a legérzékenyebb módban már a szobába belépve, a kamera látóterébe érve elkezdődik a felvétel, melynek hossza az utolsó mozgás érzékelésétől számítva 8 vagy 30 másodperc lehet.

A Wi-Fi erőssége szintén megfelelő, egy nagyjából 60 négyzetméteres lakásban 3 falon keresztül is stabil volt a jel. Bár eleinte hajlamos volt a megszakadásra, illetve kikapcsolás után nem mindig akart visszaállni a kapcsolat, de egy gyári visszaállítás után ezeket a jelenségeket nem tapasztaltuk többé. Élőkép módban állíthatjuk a felbontást, válthatunk nappali és éjszakai mód között, a kamerába épített hangszórónak köszönhetően pedig bekapcsolhatjuk a szirénát, vagy továbbíthatjuk hangunkat az eszköz felé – utóbbi talán túl barátságos gesztusnak tűnhet egy betörő felé, de mégis érdemesebb lehet szóban meggyőzni arról, hogy hagyja el az objektumot, mint ráijeszteni, ezzel kockáztatva, hogy elejti az éppen a kezében lévő lapostévét.

Argus Pro képminőség Argus Pro képminőség
Argus Pro képminőség [+]

A képminőséget nézve nem lehet okunk a panaszra, a Full HD felbontásnak köszönhetően a részletesség nappali és éjszakai fényviszonyok között is megfelelő, ahogy a dinamikatartomány is megugorja az árcédula alapján elvárt szintet. Összevetve például a nemrég tesztelt, jóval magasabb árkategóriás Netgear Arlo Pro kamerával, kifejezetten szép képet kapunk. Egyedül a színhelyesség az, amin lehetne még finomítani, de biztonsági kategóriában fontosabb szempont lehet vásárlásnál a részletesség, mint a színek helyes visszaadása, így ezt nem könyveljük el hibának.

Üzemidő, értékelés

Üzemidő

A Reolink 4 és 6 hónap közötti készenléti üzemidővel hirdeti az Argus Pro-t, ez persze használat közben jelentősen lecsökkenhet. Bár lemeríteni nem sikerült, de 100%-ról hat nap alatt 63%-ra esett le a töltöttség, ebben benne van átlagosan napi harminc darab, 10-20 másodperces felvétel Full HD felbontásban és napi többszöri ellenőrzés élőképen keresztül, alkalmanként a videófájlok lementésével. Hasonló felhasználás mellett nagyjából két-három hetet bír ki az akkumulátor egy feltöltéssel, de ez függ a kamera látóterének forgalmától is, attól, hogy állítottunk-e be ütemezést vagy folyamatosan keresi a mozgást, továbbá a felvételek felbontásától is. Az opcionális napelem megoldást jelenthet erre a problémára, két felhős napon keresztül is végig 100%-on tudta tartani a töltöttséget, így visszafogottabb használat mellett valóban nem kell a kamerához nyúlnunk.

Értékelés

A Reolink Argus Pro, bár nincs teletömve funkciókkal, amire kitalálták és amivel reklámozzák, azt viszonylag hibamentesen teljesíti. A beüzemelés egy delfinnek sem okozhat gondot, a kezelőfelület egyértelmű, a képminőséget pedig néhány drágább konkurens is megirigyelhetné.

Kedves gesztus, hogy többféle rögzítési lehetőségre is gondoltak, nem vagyunk arra kötelezve, hogy mindenképp barbár módon fel kelljen csavaroznunk a falra a kamera talpát, a mellékelt pánttal több opció is elképzelhető. Bár a napelemet külön kell megvásárolnunk, az egész rendszer még ezzel együtt is megúszható 36 000 forint körüli áron, ez a plusz beruházás pedig mindenképp ajánlott, főleg, ha előreláthatólag több munkája lesz a mozgásérzékelőnek, mint hétvégi házakban dolgozó kollegáinak. Mindezt összevetve bátran ajánljuk az Argus Prót azoknak, akik a lehető legolcsóbb és legkényelmesebb megoldást keresik otthonuk megfigyelésére.


Reolink Argus Pro és Reolink Solar Panel

SidCorky

A Reolink Argus Pro kamerát és a Reolink Solar Panel napelemet a Reolink bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények