Hirdetés
Automata Wattman, plusz némi szövegelés
Az új csomag egyik fő fejlesztésének tekinthető a Wattman kiegészítése. Az előző oldalon már említettük, hogy már elérhető a Radeon Overlay felületen keresztül, illetve az AMD Link applikációból is, de magának a modulnak a képességei is bővültek. Többek között az alapértelmezett manuális mód a Radeon RX Vega sorozatú hardvereken kapott pár automatikus finomhangolási opciót: Auto Undervolt GPU, Auto Overclock GPU és Auto Overclock Memory.
Az elnevezés elég jól körülírja, hogy miről van szó: ha a felhasználó megnyomja az adott gombot, akkor a rendszer megpróbálja megkeresni a beállítható maximális GPU-, illetve memória-órajelet, valamint a legkisebb lehetséges üzemfeszültséget. Természetesen ezekre nem vonatkozik garancia, tehát mindenki csak saját felelősségére vágjon bele, hiszen a tuning során előfordulhat, hogy a hardver instabillá válik, de ez mindig is így volt. A Radeon RX Vega sorozat extra finomhangolási lehetősége a DPM állapotok paraméterezhetősége.
Persze a Wattman nem csak a tuningról szól, hanem a hardver amolyan biztonságosabb finomhangolásáról is. Többek között erre vonatkozó újítás a ventilátorgörbe bevezetése, így egyéni profilokat tud kialakítani a felhasználó, a Radeon RX sorozatú GPU-kon. Akár ki is kapcsolható a ventilátor, de ezt nyilván terhelés nélküli állapothoz érdemes hozzárendelni.
Szólítsa meg a Radeont!
Némileg lazább extra a Hey Radeon! szolgáltatás, ami gyakorlatilag a Radeon grafikus vezérlő parancsszavakkal történő irányítása, méghozzá az AMD Link applikáción keresztül.
Ezzel gyakorlatilag szóban lehet elindítani, illetve leállítani a felvételeket, de a képek mentése is opció, valamint információhoz lehet jutni a hardver állapotáról és az adott időszakra vonatkozó teljesítményről. A parancsokat a fenti képen lehet olvasni, amelyeket a "Radeon" felszólítás után lehet bemondani az ultramobil eszközbe. Egyelőre a rendszer angol, illetve kínai (kantoni és mandarin) nyelveken ért csak. A lehetséges parancsok miatt az egész nem túl bonyolult, így viszonylag könnyű lehet bővíteni további nyelvekkel, de ez egyelőre a jövő zenéje.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!