AMD Radeon R7 250 videokártya: ha ló nincs...

Megvizsgáltuk az AMD egyik legújabb, belépőszintű grafikus kártyájának teljesítményét árának fényében.

ASUS Radeon R7 250

Az R7 250-et az ASUS tálalásában vehettük szemügyre.


[+]

A megszokott dizájnt hordozó dobozban a kártyán és a telepítőlemezen kívül más egyebet nem találtunk.


[+]

Az ASUS modellje meglehetősen rövidke, mivel hossza még a 16 centimétert sem éri el. Magasság szempontjából már kevésbé takarékos a kialakítás, hisz hűtése miatt a legtöbb, piacon lévő megoldáshoz hasonlóan két kártyahelyet foglal el.


[+]

A hűtést nem bonyolították túl a tervezők, így a kártyára egyszerű alumíniumborda került egy 7 centiméter átmérőjű ventilátorral karöltve.


[+]

Az Oland kódnevű egység a maga 90 mm²-es területével nagyon kicsike, ránézésre leginkább az alaplapi vezérlőhidakra emlékeztethet minket. Az ASUS nem nyúlt a referencia értékekhez, így a grafikus processzor órajele 1050 MHz.


[+]

Az 1 GB összkapacitású GDDR5-ös chipek az Elpida (Micron tulajdon) műhelyéből származnak. Az W2032BBBG-6A-F típusjelzésű modellek hivatalosan 6 GHz-es effektív sebességre képesek 1,5 voltos feszültség mellett, ami a gyárilag beállított, referenciának megfelelő 4,6 GHz-es értékkel messze nincs teljesen kihasználva.

A hátlapon az analóg megjelenítők meghajtására alkalmas VGA (D-Sub) kimenet mellett egy HDMI 1.4a, illetve egy DVI-D is helyet kapott. Utóbbi single-link típusú, így legfeljebb 1920x1200-as felbontást lehet kicsikarni belőle.


[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények