Hirdetés
Működés közben
A MutliCenterbe RockChip RK3066 SoC került két 1,5 GHz-es ARM Cortex-A9 processzormaggal 1 GB DDR3 RAM, Mali-400 GPU, valamint papíron 4, valójában 3 GB háttértár társaságában. A bekapcsolást követően közel 40 másodpercre van szükség ahhoz, hogy felálljon a rendszer, ami azért kicsit sok idő így 2014 táján. A működés viszont már gyors, a vezérlőeszközök gombjainak megnyomására kellően sebesen reagál. A fagyástól és az önújraindítástól is megkímélt minket, ezt sajnálatos módon még mindig ki kell emelni az ilyen típusú termékek esetében.
A futtatott 4.2.2 verziószámú Android operációs rendszer már nem mai darab, de ettől függetlenül teljesen jól használható. A különféle paraméterek, beállítások eléréséhez természetesen meghagyták a szokásos androidos menürendszert, a grafikus kezelőfelület viszont a Prestigio saját kreálmánya. Ez azért sok újdonságot nem rejteget, ugyanolyan nagyméretű látványos ikonokat használ, mint minden más hasonló készülék, csak a körítés egy kicsit más.
A termék mellé járó mozgásérzékelős távirányító elméletileg az egér kiváltására is alkalmas, azonban a valóság rácáfolt erre. A navigáció ily módon ugyanis borzasztóan nehézkes, főleg ha szövegbevitelre is sor kerül, hiszen a virtuális billentyűzet használata rettenetesen kényelmetlen, ráadásul a mozdulatokra lassan reagál. Muszáj valamiféle alternatív megoldás után nézni, ami lehet például az USB porton keresztül csatlakoztatott egér vagy billentyűzet. Ezekkel már teljesen jól működik a dolog, viszont értelemszerűen érdemes valamilyen vezeték nélküli technológiát használó megoldásban gondolkozni, hogy egyrészt akár többméteres távolságból is lehessen használni, másrészt, hogy azért mégse kelljen a szobában átkígyózó kábelekben botladozni.
Ezen kívül ott van még az Android vagy iOS telefonra vagy tabletre letölthető alkalmazás, a Prestigio Remote Control, amellyel kényelmesen lehet, minden egyéb eszköz bevetése nélkül irányítani. Nincs is szükség külön párosításra, hiszen amennyiben azonos hálózaton vannak, akkor automatikusan megtalálja a készüléket. A programban az egér kiváltására alkalmas tapipad, és virtuális billentyűzet mellett előcsalható az Air Mouse funkció, amelynek aktiválása után a mobil eszköz úgy működik, mint a Wii kontrollere vagy az LG-féle Magic Remote. Tehát csak a képernyő előtt kell vele hadonászni, és ahova a felhasználó mutat, oda röppen a kurzor is. Sajnos ez nem működött nálunk megfelelően, ugyanis teljesen magától kolbászolt mindenfelé a nyíl, és az elektronika saját kénye-kedve szerint klikkelgetett ide-oda.
Megtalálható a kínálatban még a MirrorTv mód, amely, mint ahogyan azt már neve is sugallja, a képernyőn megjelenő tartalmat tükrözi a telefonon, amely az érintőképernyő használatával vezérelhető is. Jó pár alkalmazás, elsősorban persze a játékok csak ily módon irányíthatóak, hiszen a tv képernyőjét vagy a projektor vásznát feleslegesen is fogdosná bárki. A késleltetés minimális, de azért érzékelhető, viszont nem igazán zavaró. Végül meg kell említeni a szintén a PRC alkalmazáson keresztül előhívható Camera Share funkciót, amelynek segítségével a mobil eszköz kamerája által látott képet lövi ki a tévére. Ennek pont annyi értelme van, mint amennyire azt bárki első hallásra gondolná. Talán egy házibuli alkalmával jól jöhet feldobni a hangulatot, de egyéb szituációt nem nagyon tudunk elképzelni, mikor bárki hasznát vehetné.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!