Kis képátlójú, baráti árú Philips gamer monitor tesztje

Megnéztük működés közben a 24 hüvelykes, Full HD felbontású Philips 24M1N3200VA monitort.

Képminőség, panel

A termékbe egy 23,8 hüvelyk képátlójú, VA technológiára épülő, 1920x1080 képpont megjelenítésére képes, azaz Full HD felbontású panel került, amelynél így a pixelsűrűség 92,56 ppi, ami teljesen átlagos értéknek számít. A megjelenítőt a szokásoknak megfelelően bevonták olyan speciális réteggel, amely meglehetősen hatékonyan nyeli, illetve oszlatja el az esetleges külső, becsillanó fényeket.


[+]

A monitor Edge-LED háttérvilágítást kapott, tehát a fénykibocsátó diódákat a keretben helyezték el. Méréseink szerint a háttérfény eloszlása távolról sem homogén, hiszen a fényerőkülönbség az egyes képtartományok között elérheti a 18,24 százalékot is, ez pedig a mai mezőnyben egyáltalán nem számít élvonalbeli teljesítménynek; de szerencsére a hétköznapi használat során zavaró felhősödés, foltosodás nem tűnik fel.

Hirdetés

A modell nem teszi lehetővé a nagy dinamikatartományú tartalmak visszaadását. Maximális fényereje a hivatalos technikai specifikációk szerint 350 cd/m², azonban mi csak 328,5 cd/m²-t tudtunk kipréselni belőle, mindenesetre beltéri használatra ez is bőven elég. A legkisebb fényerő 18,2 cd/m², ami kellően alacsony ahhoz, hogy akár sötétben is lehessen használni úgy, hogy ne zavarjunk vele senkit.

Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett
Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett [+]

A készülék maximális képfrissítési frekvenciája 165 Hz, a videokártyával történő szinkronizáláshoz a FreeSync technológia áll rendelkezésre. Az AMD hivatalos tesztprogramjával, illetve néhány játékkal is kipróbáltuk, és az így szerzett tapasztalatok birtokában ki lehet jelenteni, hogy ez a szolgáltatás  működik is.


[+]

Betekintési szög, input lag

Az input lag a Leo Bodnar eszközzel végzett méréseink szerint 9,86 ms, ami nagyon jó értéknek számít. A monitor válaszideje 14 ms, ez több fokozatban 4 ms-ig (G2G) csökkenthető úgy, hogy ilyenkor sem tapasztalható zavaró utánlövés jelenség. A VA paneltechnológia egyik hátránya papíron a gyenge betekintési szög, és ez ezúttal is bebizonyosodott, tapasztalataink alapján 145 fok környékéről már látványosan érzékelhető a színek torzulása és a kontrasztvesztés, viszont invertálódástól nem kell tartani.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények