Panasonic hangprojektor a tévék gyenge hangzása ellen

Kipróbáltuk a tévé alá is beférő, kisméretű, Bluetooth-os SC-HTB200 soundbart.

Hirdetés

Használat közben

A hangprojektor egyszerűen csatlakoztatható tévéhez vagy projektorhoz a digitális optikai audió vagy a HDMI csatlakozó segítségével. Utóbbinál szükség van arra, hogy a megjelenítő HDMI portja is ARC-támogatású legyen, és ilyenkor az is megoldható, hogy egy HDMI kábelen érkezik a tartalom számítógépről, médialejátszóról, konzolról vagy kábeltévédobozról, a hang pedig egy másikon át távozik a hangprojektorhoz. Bár egy USB bemenet is található az eszközön, azonban ez csak az esetleges frissítések feltöltésére vagy a szervizeléssel kapcsolatos feladatok ellátására szolgál, azaz ezen keresztül nem lehet zenei állományokat eljuttatni rá mondjuk egy pendrive-ról.

Panasonic SC-HTB200
Panasonic SC-HTB200 [+]

Bluetooth-szal is egyszerűen csatlakoztatható vezeték nélküli úton a kompatibilis eszközökhöz. A gyakorlati próba során kiderült, hogy azok azonnal felismerték, a párosítás pikk-pakk lezajlott, és a kapcsolat végig stabil maradt. Minimális késleltetés érzékelhető csak, ami netezésnél, videózásnál nem zavaró, de játéknál már az lehet. Az eszköz mellé járó kisméretű távirányító egy végtelenül egyszerű darab, de feladatát jól ellátja, és ebbe az árkategóriába az is belefér, hogy a háttérvilágítást lespórolták róla.


[+]

Hangminőség

A kétcsatornás, két darab 40 wattos, teljes tartományú hangszóróval ellátott terméket nem a komolyabb, több komponensből álló sztereó- vagy házimoziszettek ellenfelének szánták, hanem azoknak, akik elégedetlenek televíziójuk megszólalásával, így kicsit javítanának azon, de nincs túl sok helyük vagy pénzük egy komolyabb rendszerre.


[+]

E feladatát pedig a tapasztalataink szerint képes ellátni, legalábbis azon modellek esetében, amelyek nem rendelkeznek beépített hangprojektorral. Egy LG B8 OLED és egy Samsung NU7170 Super UHD LED LCD televízióval próbáltuk ki, és mindkettő integrált hangrendszerét lenyomta. Erőteljesebbek, tisztábbak a mély hangok, a dinamika nagyobb, a végeredmény pedig természetesebb, élethűbb. Három előre programozott (Normal, Cinema, Music) hangmód közül lehet választani, amelyek között sok különbség nincs, azt leszámítva, hogy a Music esetében valamivel tompábbak a magasak. Hanghibákat egyáltalán nem tapasztaltunk, tehát zúgás-búgás, zavaró sistergés nincs, de az tény, hogy a finom részleteket hajlamos elkenni, összemosni a masina, és hogy kialakításából fakadóan a sztereó hangtérről le kell mondani.

Értékelés

Teljesen korrekt kis hangrendszert ismertünk meg az SC-HTB200 személyében. A kompakt kialakításnak megvannak az előnyei, és teljesen érthető, hogy a döntéshozók miért is választották ezt az irányvonalat. A készülék tényleg kényelmesen elfér a tévék előtt-alatt, sőt akár egy tévéállvány vagy asztalka alsó polcán is, nem foglal sok helyet és nincs is szem előtt, emellett egész jól néz ki, nem feltűnő, nem hivalkodó.

Panasonic SC-HTB200
Panasonic SC-HTB200 [+]

Kezelése pofonegyszerű, a mellé járó távirányító rendben van és működés közben kellően stabil. A hang minősége a tökéletestől távol van, de egy ilyen felépítésű termék esetében csoda lett volna, ha sikerül dörgő basszusokat, kristálytiszta hangzást vagy pontos sztereó hangteret kicsiholni belőle. Ám az is igaz, hogy a rejtett hangszórókkal ellátott tévék megszólalásánál igenis jobban teljesít.

Ahhoz, hogy az ember a munka vagy suli után megnézzen valami sorozatot, meccset vagy filmet, esetleg beizzítsa a konzolt, ez is tökéletesen elég. Háttér zenehallgatásra is ideális, viszont az odafigyelőshöz már kevés. Egy hetes használatot követően arra a következtetésre jutottunk, hogy az SC-HTB200 arra, amire kitalálták, tökéletes. 33 000 forintos árával pedig az olcsóbb hangprojektorok közé tartozik, és mindent összevetve meglehetősen elégedettek voltunk vele.


Panasonic SC-HTB200 hangprojektor

elefant

Panasonic SC-HTB200 hangprojektort a Panasonic magyarországi képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények