Ozone Strike Battle – kompakt gamer klaviatúra

Hirdetés

Próba

A billentyűzet alapvető funkciói egyből, USB-n keresztüli csatlakozás után működnek, de ha szeretnénk átprogramozni a gombokat vagy makrót állítanánk be, akkor fel kell telepítenünk a néhány megabájtos szoftvert, amit nem mellékeltek a csomagban, csak a rá mutató linket nyomtatták a használati útmutatóba. Ezzel a fő billentyűzet blokk gombjainak kiosztását variálhatjuk át, de csak egy-egy leütés tehető rájuk, Shift, Crtl vagy Alt kombinációk nem.


Ilyeneket csak a kurzormozgatók fölötti hatosra tehetünk, de ott már sokkal bőségesebbek a lehetőségeink. Multimédiás és Windows funkciók, programindítás adható meg, komoly makrók is készíthetőek öt profilban. A szoftver harmadik fülén az USB lekérdezési frekvencia és gombok válaszideje lőhető be, ezeket az F1-F4 gombokkal és az O3 feliratú váltógombbal menet közben is állíthatjuk. A váltó és F5-F12 gombok a média- és zenelejátszásban segítenek, a Scroll lockkal kapcsolható a világítás, a PrintScreen pedig aktiválja a játékos módot. Ekkor a Windows gomb letilt, a kurzormozgatók fölötti hatos pedig a beprogramozott funkciókra kapcsol. Az utolsó váltós trükk a Windows gomb megnyomásával érhető el, ilyenkor a WASD négyes kurzormozgató funkciókat, a kurzormozgatók pedig WASD funkciókat kapnak.

Mivel a Cherry MX mechanikus gomboknak éppen az a lényege, hogy következetesen, minden példány akár többmillió leütés után is ugyanúgy reagál, túl sok újat nem tununk leírni az Ozone Strike Battle viselkedésésről. A vörös mikrokapcsolók érezhető nyomáspont nélkül, 45 grammnak megfelelő erővel működtek, ahogy az a nagy könyvben meg van írva. Mondani sem kell, hogy a billentyűzet NKRO képességű, tehát akár az összes gombját lenyomhatjuk egyidejűleg, szépen reagálni fog mindegyikre.

A világítás kapcsán is egy hagyományos funkcióval találkoztunk, aminek már kevésbé örültünk. A gombok kupakját nem fehérrel, hanem szürkével feliratozták, ez a vékony betűtípussal párosítva az ideálisnál gyengébb megvilágításban már nem olvasható le, így szinte állandóan mennie kell a háttérvilágításnak, ha nem tudunk vakon gépelni. Sajnos a stabilitást illető félelmünk is beigazolódott. A kis mérete miatt szokásosnál könnyebb billentyűzetet a kellő mennyiségű gumitalp hiányában, lapos állásban gyakran előretoltuk. Magas állásban valamivel stabilabb volt, de ott már csuklótámasszal éreztük csak kényelmesnek, ilyen meg ugye alapból nem jár hozzá.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Ozone

Azóta történt

Előzmények