OCZ Vertex 3 SSD - SandForce újratöltve

Hirdetés

Windows 7 használat

A valós használatot reprezentáló teszteléshez egy valódi, több hónapos használatot megélt Windows 7-es rendszert vetettünk be. Ez nem egy sebtiben feltelepített Win 7, hanem egy már teliszemetelt, rengeteg feltelepített és uninstallált programot tartalmazó rendszer a háttérben futó ESET Smart Securityvel (vírusirtó és tűzfal). Ezt mentettük le a "szektorról szektorra" módszerrel, majd töltöttük vissza a teszt szereplőire; így egyenlő eséllyel indult az összes versenyző. A rendszer teljes mérete kb. 30 GB, ez egy 37 GB-os partíción foglalt helyet. A rendszer lementés előtt töredezettségmentesítve lett, a SuperFetch és a Prefetch pedig be volt kapcsolva. Minden tesztet háromszor ismételtünk meg.

A Windows 7 betöltési idejét a post után eltűnő "Boot from CD-ROM" felirattól mértük odáig, hogy teljesen felállt a rendszer, tehát betöltődött az összes ikon, az összes gadget és a tálcára az összes program (ESET, ATI Catalyst Control Center). Ez a "teszt" (mondhatnánk inkább használatot is) a véletlenszerű olvasásra koncentrál. A Vertex 3 egy nem túl tetemesnek mondható, egy másodperces előnnyel végzett az őt követő Intel 510 előtt. A Silicon Power meghajtóját leszámítva az SSD-k többsége hasonló eredményt ért el, illetve az 1-2 másodperces eltérés itt még éppen a mérési hibahatáron belül van.

Lemértük a processzortesztekben használatos Photoshop-action lefutási idejét. Ez alapvetően processzortesztekhez lett kialakítva a sok szűrővel, de van néhány ezek között, amelyeknek a hatására a kép kinagyítása után komolyan használódik a lapozófájl. Látható, hogy elég hasonló eredményt mutatott fel az öt meghajtó. Ez a teszt jobban támaszkodik a processzora, mint az SSD-re.

A "3D-s programcsokor" főként a kis fájlok elérésére koncentrál, ugyanis ezek a programok rengeteg kis plug-int töltenek be, a szekvenciális sebesség nem annyira fontos. Az SSD-k itt is elég szorosan, szinte egymás nyakában lihegve követik egymást, és a boot teszthez hasonlóan itt is egy másodperces előnnyel áll az élen a Vertex 3.

Az "újságírói programcsokorban" ismét a pici fájlok kapnak szerepet; valójában ez a legjellemzőbb a mindennapi használatra, mert itt nem csak a fájlok, de maguk a programok is kisméretűek. A képlet nagyon hasonló ahhoz, mint amit az iménti 3D-s programcsokor esetében láthattunk.

A "webdesigner programcsokor" inkább a szekvenciális elérésre támaszkodik, mert a Photoshop és az Illustrator is egy-egy, igencsak nagyméretű dokumentummal együtt nyílik meg. Itt szinte csak a gyors elérés a döntő. Itt az Intel 510 és a Vertex 3 vezet egy másodperccel a többiek előtt.

Az "újságírói programcsokor" megnyitása után hibernáltuk a gépet, ezek a programok együtt kb. 2 GB memóriát foglalnak. Már a merevlemezes cikkeinkben megjegyeztük, hogy a hibernálás elvileg a szekvenciális írási sebességtől függ (hiszen a memória tartalmát ki kell írni a hiberfil.sys-be), ennek ellenére csak nagyon kis különbségeket sikerült kimérnünk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények