Nikon Z7: Drágám, a Nikonok összementek!

Tavaly a Nikon indította el a full frame lavinát; végre lehetőségünk nyílt több időt eltölteni a Z sorozat egyik tagjával.

Hirdetés

Mintaképek, videó

Az alábbi mintaképek Nikon Z 7 vázzal és Nikkor Z 24-70 mm f/4 S és 24-70mm f/2.8 S objektívvel, tömörítetlen RAW formátumban készültek, majd az Adobe Photoshop Lightroom CC szoftver segítségével, 100% minőségű JPEG formátumban, 2560 pixeles vízszintes oldalszélességgel, szerkesztés nélkül kerültek exportálásra.

70mm / f2.8 / 1/8000s / ISO 200 70mm / f5.6 / 1/15s / ISO 3200

49mm / f4 / 1/25s / ISO 3200
Kattintásra galéria nyílik [+]

Videó

A videófelvételi képességek ecsetelése talán inkább az alacsonyabb felbontású, általánosabb felhasználásra szánt Z 6 váznál lehet fontosabb, de azért a Z 7 esetében sem szeretnénk csak úgy elmenni mellette. A legjobb minőséget a 144 Mbps bitrátájú, 4K felbontású, 30 képkocka/másodperces beállítás jelenti, utóbbi érték Full HD felbontást választva 120-ra növelhető. Képkivágással egyik esetben sem kell számolnunk, vagyis 4K felbontás mellett is a szenzor teljes felülete használatban van, lassított (100 fps és afölötti képfrissítési rátájú) felvételnél viszont már igen, ennek mértéke másfélszeres. Az elkészült anyagok legfeljebb 29 perc 59 másodperc hosszúak lehetnek, ezt elérve a rendszer egy új fájlt hoz létre, a kiterjesztés MP4 vagy MOV lehet.

A felvétel minőségét külső mikrofon alkalmazásával emelhetjük, egy 3,5 milliméteres csatlakozóval ellátott hangrögzítő bizonyára jobb hangminőséget fog eredményezni, mint a beépített sztereó mikrofon. A hangot monitorozni is tudjuk, hála a szintén 3,5 milliméteres kimenetnek, szükség esetén pedig a hangerőt is szabályozhatjuk, illetve teljesen ki is kapcsolhatjuk a hangrögzítést.

A képminőségtől nem voltunk annyira elájulva, mint például a Fujifilm X-T3 esetében, ez igaz a 4K és a Full HD felbontásra egyaránt. Mindkét esetben olyan érzésünk van, mintha a sharpness csúszka egy kicsit megszaladt volna, ez leginkább a magasabb felbontású klipen szembetűnő, 1080p-ben pedig az mutatkozik meg igazán, hogy ezt a kamerát nem videózásra találták ki, a távoli részletek jóval nehezebben kivehetők, mint 2160p-ben rögzítve. Megnéztük a beépített képstabilizátor hatását is, viszonylag jól kezelte a kézremegést és az erősebb széllökéseket is, nagyobb élmény a stabilizált videót nézni, mint az IBIS nélkül rögzített anyagot. Fontos megemlíteni, hogy HDMI kimeneten 8 helyett akár 10 bites színmélységgel is készíthetünk mozgóképet, ebben az esetben ráadásul a nagy dinamikájú N-Log formátum is elérhető, mely az utómunkát fogja megkönnyíteni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nikon

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés