Hirdetés
Működés III.
Viszonylag tág határokat szab a gyártó az egyes nyomógombok és tárcsák kiosztását illetően, így a D7100 kezelőfelületét teljesen saját igényeink szerint alakíthatjuk ki. Az OK, a Fn, az ellenőrző, az AE-L/AF-L gombokhoz hosszú listából választhatunk funkciót. A vezérlőtárcsáknak a +/- irányát is megfordíthatjuk, ha esetleg a gyári beállítást nem tudnánk megszokni egy másik fényképezőről való váltás esetén.
A retusálás mellett a RAW fájlokat elő is hívhatjuk gépen belül. Egy-egy fényképen az alábbi retusműveleteket végezhetjük el a menüből vezérelve: átméretezés, gyors retusálás, kiegyenesítés, torzításvezérlés, halszemoptika, vonalrajz, színes vázlat, perspektívakorrekció, miniatűr hatás, kiválasztott szín, D-Lighting, levágás, monokróm, szűrőeffektusok, színegyensúly, átméretezés.
Nyers képeink feldolgozása során a képminőséget, a képméretet, a fehéregyensúlyt, az expozíciókorrekciót, a képstílust, a zajszűrés mértékét, a színteret állíthatjuk be kívánság szerint. AZ OK gomb megnyomásával a készülék elkészíti a tömörített JPEG állományt.
További funkciók és szolgáltatások:
- A fájlok elnevezése menüpontban megadhatjuk a fájlnév első három betűjét, így egyedi elnevezést adhatunk a képállományoknak
- A JPEG állományok tömörítése lehet méret-, illetve minőségorientált
- Az automatikus torzításvezérléssel még fényképezőn belül korrigálhatjuk az egyes objektívek geometriai torzítását, peremsötétedését (természetesen csak Nikkor lencserendszerekkel működik)
- A zajszűrésnél külön állítható a hosszú expozíciós zajcsökkentés, illetve a magas ISO érték melletti szűrés mértéke
- A RAW állományok lehetnek 12 vagy 14 bitesek, típusuk lehet veszteségesen vagy veszteségmentesen tömörített
- A felhasználói beállításokat elmenthetjük U1 vagy U2 állásba
- Szerzői jogi információkat is hozzáfűzhetünk a fájlok EXIF adataihoz, mint a művész nevét vagy a szerzői jogok tulajdonosát
- Szpotméréses fehéregyensúly: élőképes használat során kiválaszthatjuk a jelenet egy részét (a multifunkciós vezérlő kurzoraival), ami alapján a fehéregyensúlyt be szeretnénk állítani
Összességében meg voltunk elégedve a Nikon D7100 tudástárával, azt azonban sajnáltuk, hogy az időzített képkészítésnél nincs lehetőség a mozgóképkészítésre, hanem azt utólag, külön szoftverrel kell a fényképésznek elkészítenie.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!