Hirdetés

Négy csúcs FM2+ alaplap Kaveri alá

Az ASRock, az ASUS, a Gigabyte és az MSI egy-egy A88X chipsetre épülő alaplapját próbáltuk ki.

Hirdetés

MSI A88X-G45 GAMING

Az MSI A88X-G45 névre keresztelt alaplap a tavalyi évben elrajtolt új, kifejezetten játékosoknak szánt GAMING sorozat tagjai közé tartozik.


[+]

A díszes, sárkányos doboz sem roskadozik a különféle kiegészítőktől. A leíráson, a hátlapon, illetve a drivereket tartalmazó optikai lemezen kívül csak két pár SATA adatkábelt, egy kilincsre akasztható táblát ("I'm sorry busy gaming") és egy sárkányos MSI jelvényt találtunk. A nálunk járt modellhez ezen felül még az Assassin's Creed Liberation HD című játék is jár.


[+]

Az A88X-G45 GAMING sötétbarna NYÁK-ra épül, melyet fekete slotokkal és piros-fekete bordákkal díszítettek. Utóbbiak viszonylag nagyméretűek, illetve ezek is aktívan alkalmazzák a sorozatra jellemző sárkányos motívumot.


[+]

Az MSI alaplapján is hat fázist számoltunk össze, melyek többek között SFC (Super Ferrite Choke) tekercsekből, és Hi-c, illetve Dark CAP kondenzátorokból állnak össze.


[+]

Az MSI alaplapján is hét slot található. Ezek az előző oldalakon már látott koreográfiát követve működnek, ergo a felső két x16-os PCIe aljzat az APU-hoz kapcsolódik, így x8-x8 kiosztásban képes két kártyát meghajtani, ahol FM2+ tokozású processzor esetében 3.0-s szabvány szerint is működhet az átvitel. A három x1-es slotot és az egy darab sima PCI-t talán már nem kell magyarázzuk, míg a legalsó, teljes hosszúságú PCI Express ebben az esetben is az A88X FCH négy sávján keresztül táplálkozik. Utóbbi alatt előlapi analóg tűsor, ventilátorcsatlakozó, soros port, valamint USB 2.0 és 3.0 kivezetések találhatóak. A hangkeltő szerepét a Realtek ALC1150 chipre épülő, Audio Boost elnevezésű koncepciója tölti be.


[+]

A SATA csatlakozókat illetően az MSI mind a 8 darab natív portot kivezette az alaplap szélére, melyek alatt egy ventilátorcsatlakozó, illetve a POST CODE kijelző található.


[+]

A memóriafoglalatok mellett kapott helyet a bekapcsoló és reset gomb, illetve az OC Genie (automatikus túlhajtás) aktiválására hivatott kapcsoló is. Ugyan az elődhöz hasonlóan az A88X-G45 GAMING-ről sem maradtak le a különféle, feszültségek mérését megkönnyítő pontok, de ezekre sajnos most nem került fel a korábbi műanyag konzol, aminek hiányában meglehetősen körülményes, sőt akár veszélyes lehet a művelet, hisz egy óvatlan mozdulattal könnyen rövidre zárhatunk valamit.


[+]

Hogy teljes legyen az esztétikai összhang, az MSI rendhagyó módon a teszteléshez memóriákat is küldött alaplapja mellé, melyek az Avexir műhelyéből származnak, és kifejezetten a GAMING sorozathoz készültek.

A hátlap egy kombó PS2 billentyűzet/egér aljzattal kezdődik, ami alatt egy pár USB 2.0 helyezkedik el. Ezeket négy USB 3.0-s aljzat követi, majd érkezik a D-Sub, dual-link DVI, HDMI, DisplayPort kvartett, melynek második fele fölött egy optikai hangkimenet kapott helyet. A Gigabit Ethernet vezérléséről a Killer E2205 chip gondoskodik, ami két USB 3.0 porttal osztozik a területen. A sor végén most is az analóg hang ki- és bemenetek találhatóak.


MSI A88X-G45 GAMING UEFI

Az MSI a pár éve bevetett UEFI felületét alkalmazza, mely évről-évre kisebb finomításokon megy keresztül. A legutóbbi például a ventilátorok vezérlésének mikéntjében mutatkozik meg.

Végül az A88X-G45 GAMING lappal is kipróbáltuk az A10-7850K-t tuning közben. Az MSI-vel némi játszadozás után is csak 4400 MHz-ig jutottunk, ami 100 MHz-cel kevesebb, mint amennyit az előző három versenyzővel értünk el.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények