Kezelés, extrák és értékelés
Vezérlés
Már akadnak olyan monitorok, amelyek mellé jár távirányító, azonban az MSI Summit MS321UP nem tartozik ezek közé, így grafikus kezelőfelületének és menürendszerének használatához a hátlapon található mini botkormányhoz kell nyúlni. Ennek használatába hamar bele lehet jönni, és az említett grafikus kezelőfelület is kellően felhasználóbarát. Tud magyarul is félig-meddig (nem mindent fordítottak le), a struktúra pedig kellően sekély és logikus.
MSI Summit MS321UP grafikus kezelőfelület [+]
Hirdetés
Emellett a kijelző képes együttműködni az MSI Productivity Intelligence nevű alkalmazással, amely lehetővé teszi az egyes beállítások szoftveres módosítását, illetve ily módon mód nyílik a képernyő felosztására is.
Extrák
A modell egyik nagy extrája a beépített KVM kapcsoló, ami lehetővé teszi, hogy a monitorhoz csatlakoztatott két forráshoz ugyanazokat a beviteli eszközöket használjuk anélkül, hogy azokat mindig ki kéne húzni az egyikből, és be kéne dugni a másikba. Az egyik forrás lehet HDMI-n vagy DisplayPort-on keresztül, a másik pedig az USB-C porton keresztül csatlakoztatott számítógép, a vezérlőperifériákat pedig a monitor hátulján vagy oldalán elhelyezett USB portokba kell dugni. A termék támogatja a kép-a-képben funkciót is, és ennek révén a két eszköz monitorra csatlakoztatott képe egyszerre jelenhet meg a kijelzőn. Ez a megoldás nem egyedi, korábban már láttunk hasonlót, de a lényeg az, hogy működik, és munkavégzés vagy tanulás során hasznos lehet.
Szintén az extrák közé tartozik az úgynevezett Design Assistance is. Ennek aktiválásával különféle mintázatokat vagy akár vonalzókat jeleníthetünk meg a kijelzőn, amelyek a grafikus- vagy tervezői szoftverek használata során igen jól jöhetnek. Ez a szolgáltatás hasonlít a gamer monitorokban található, bekapcsolható célkeresztre, csak értelemszerűen más grafikai elemek jelennek meg a képernyőn.
Értékelés
A tesztelés során arra jutottunk, hogy az MSI egy abszolút életképes terméket rakott le az asztalra a Summit MS321UP személyében. A kezelés remek, hiszen a beépített menürendszer is jól használható, az pedig nagy pozitívum, hogy az egyes beállítások szoftveresen is módosíthatóak.
A kép minősége rendben van, bár azért tökéletesnek nem neveznénk. A felbontás hatalmas, a fényerő kiemelkedő, és a színpontossággal sincs gond, azt leszámítva, hogy a fekete megjelenítése és ezáltal a kontraszt lehetne jobb is. A készülék 220 000 forintba kerül, amivel egyértelműen a drágább ilyen méretű monitorok közé tartozik. Bár játékra azért van ennél jobb megoldás, de az MS321UP-ot nem is gamer monitornak szánták; meglátásunk szerint munkára vagy filmezésre, videózásra megfelelő választás lehet.
MSI Summit MS321UP monitor
elefant
Az MSI Summit MS321UP monitort az MSI magyarországi kirendeltsége bocsátotta rendelkezésünkre.