MSI Optix MPG321UR-QD monitor: minden tekintetben játékra termett

Kipróbáltuk a számos hasznosnak tűnő funkcióval megspékelt, 4K felbontású monitort.

Kezelés, extrák, vélemény

Az egyes paraméterek, beállítások szoftveresen is elérhetőek a számítógépen keresztül az MSI Gaming OSD névre hallgató alkalmazás révén. Sőt, jó néhány funkcióhoz ezt muszáj is elindítani, például csak innen módosítható a hátlapra szerelt LED-ek színe, illetve villogásának üteme is.

[+]

A hagyományos, azaz magába a termékbe épített, vezérlésre szolgáló menürendszer ezt leszámítva teljesen rendben van. Magyarul is tud, a grafikus kezelőfelület átlátható, a navigációhoz pedig a hátlapon elhelyezett apró botkormányt kell nyomkodni. A kezelésbe hamar bele lehet jönni tapasztalataink szerint.

Hirdetés

[+]

Egy ilyen (ár)kategóriájú monitorból az extrák sem hiányozhatnak, és az MSI Optix MPG321UR-QD sem lóg ki a sorból. Támogatja a kép-a-képben és a képernyőmegosztás használatát. Nem hagyták ki a manapság divatosnak számító kékfény elleni védelmet sem, aminek aktiválásával radikálisan lecsökkenthető a kék színkomponens aránya, amelynek köszönhetően a képvilág természetellenesebb lesz, viszont cserébe jobban fog aludni a felhasználó. Van automatikus fényerőállítás opció is, amelyhez a szükséges adatokat egy, a külső fény mérésére szolgáló, beépített szenzor szolgáltatja.

A játékosokat is több extra szolgáltatás segíti, például a fix célkereszt, ami akkor lehet hasznos, ha az adott játékból ez valamiért hiányzik, ráadásul a színe és alakja mellett beállítható az is, hogy színe automatikusan alkalmazkodjon a háttérszínhez, így mindig kontrasztos maradjon. Érdekesség, hogy a képernyő egy része felnagyítható, ami nyilván akkor lehet hasznos, ha valamilyen lövöldözős játékkal játszunk, és így olyan, mintha egy távcsövet (scope-ot) tennénk a fegyverre, anélkül, hogy ez ténylegesen megtörténne. Az úgynevezett Night Vision üzemmód a sötét képrészek fényerejét húzza fel egy kicsit, hogy ellenfeleink ne bújhassanak el előlünk sötét sarkokban, ezáltal persze a képvilág kevésbé lesz valósághű, viszont cserébe sikeresebbek lehetünk. A termék egyik további extrája a Sound Tune funkció, ami akkor kapcsolható be, ha headsetet dugunk rá. Az aktiválást követően az elektronika elméletileg kiszűri a külső zajokat, és ezáltal a beszélgetőpartnerek, játékostársak jobban hallanak minket.

Vélemény

Ma már egy monitortól is elvárás a remek kezelhetőség, és e téren az MSI Optix MPG321UR-QD nem okoz csalódást. A monitor saját grafikus kezelőfelülete is rendben van, és az is előny, hogy szoftveresen is módosíthatóak az egyes paraméterek, illetve aktiválhatóak a különféle szolgáltatások. Az extrák sora egész hosszú, igyekeztek mindenben a játékosok igényeire koncentrálni, és ezek tényleg hasznosak is lehetnek. Igen egyedi szolgáltatás a beépített KVM switch, ami lehetővé, hogy teszi több gépet vagy akár konzolt csatlakoztassunk hozzá egyszerre úgy, hogy ugyanazokkal a perifáriákkal kezeljük őket.


[+]

Beépített hangrendszer nincs, ami szerintünk hiányosság, de ezt azért túl lehet élni, valószínűleg abban gondolkodtak, hogy a játékosok úgyis headsetet használnak, amit viszont lehet hozzá csatlakoztatni. A kép minősége rendben van; a kontraszt ugyan nem kiemelkedő, de a színtérlefedettség és a felbontás igen. A színpontosság megfelelő, a HDR támogatásért is piros pont jár, pláne, hogy a fényerő is megvan ahhoz, hogy ennek legyen értelme, és a G-Sync és a FreeSync is hibátlanul működik. A dizájnba nem nagyon lehet belekötni, a képernyő pozicionálható, a LED-ek pedig diszkrétek a hátlapon. Mindent összevetve egy különleges monitort tett le az asztalra a gyártó, ami az árán is meglátszik, hiszen 445 000 forintot kérnek el érte; ezzel egyértelműen a drágább készülékek közé tartozik, de fel is sorakoztat pár olyan szolgáltatást, ami máshol nem vagy csak ritkán lelhető fel.


MSI Optix MPG321UR-QD monitor

elefant

Az MSI Optix MPG321UR-QD monitort az MSI magyarországi képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.

  • Kapcsolódó cégek:
  • MSI

Azóta történt

Előzmények