Microsoft Surface Pro 3 – még jobb, még erősebb

Hirdetés

Tartozékok

Mint korábban, ezúttal is szériában jár a Surface Pro 3 tablethez a nyomásérzékeny toll, amely alumíniumból készült és nagyszerűen össze van rakva. Három gombbal látták el, melyek közül kettő a szokásos helyen, a derekán van, a harmadikat pedig a végére tették. Ezt megnyomva a OneNote jegyzetelő alkalmazás üres lapja ugrik a képernyőre még leparkolt tablet esetén is. Az áramellátásról picike, AAAA-s ceruzaelem gondoskodik, a gombok pedig külön táplálást kaptak két gombelem formájában.

Annak érdekében, hogy a Surface Pro 3 vékonyabb lehessen elődjénél, egy szentségtörésnek beillő lépést követett el a Microsoft. Dobták a témában etalonnak számító Wacom digitalizáló toll technológiáját, ami külön réteget igényel a kijelzőnél, helyét az N-Trig rendszere vette át, mely 1024 helyett már „csak” 256 nyomási szintet különböztet meg. Nem vagyunk profi, tollal rajzoló grafikusok, de beszámolók szerint ez a váltás semmiféle tapasztalható romlást nem hozott, az új toll is nagyszerűen használható.

Mivel változott a tablet mérete, módosult a hozzá kapható billentyűzetes tok is. Egyes számban, mert a korábbi gyakorlattal ellentétben most csak a mechanikus billentyűzettel ellátott Type Cover 3 kapható, az érintős Touch Coverből és az akkumulátoros Power Coverből még nincs új verzió, talán nem is lesz. Bár a tablet nagyobb mérete miatt furán mutatnak rajta, de használhatóak vele az előző generáció billentyűzetei is. Ugyanez viszont nem mondható el az új csatlakozós töltőről és dokkolóról. Utóbbinak fejlődött a csatlakozókínálata, három USB 3.0, két USB 2.0, 4K felbontásra képes mini DisplayPort, hang ki- és bemenet, illetve Gigabit Ethernet aljzat sorakozik rajta.

Visszatérve a Type Cover 3-hoz, alapvetően nem változott a Type Cover 2-höz képest, amit anno a Surface 2-vel próbáltunk ki. Továbbra is mágnessel csatlakozó, előlapot védő, fix zsanér nélküli megoldásról van szó, ami többféle színben kapható. Vékonysága ellenére egész elfogadható a három szinten állítható háttérvilágítású billentyűk gépelési komfortja. A gombok nyomásútja ugyan minimális, de nyomáspontjuk jól érezhető és nem túl puha, nem is túl kemény. Méretéhez képest a touchpad is kifejezetten jó, felülete kellemes tapintású, gombjait integrálták, természetesen a Windows 8 és 8.1 gesztusait jól kezeli.

Új trükk, hogy a Type Cover 3 már nem csak a tablet alsó éléhez, hanem az előlap alsó pereméhez is kapcsolódhat mágnesek segítségével, ami extra stabilitást ad az amúgy is nagyon jó kapcsolódásnak.  Asztalon használva ilyenkor kicsit megdől, kényelmesebbé válik a gépelés, de mivel az alja a levegőbe kerül, a klaviatúra alapja jobban rugózik. Vicces, de gyakorlatban hasznosnak bizonyuló kiegészítő a Surface Pen Loop, ami egy felragasztható hurok az érintőtollhoz. Nem része a tabletnek és a Type Cover 3-hoz sem adják, külön vásárolható meg.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények