Értékelés
Ugyan némi tanítgatással számítógépet is lehet velük vezérelni, a Logitech Harmony univerzális távirányítók mégis inkább szórakoztatóelektronikai termékek. Persze a személyi számítógép – különösen a HTPC – egyre nagyobb mértékben nyúl át a multimédiás, filmes, zenés világba. Annak ellenére, hogy rengeteg dolgot be lehet állítani a Logitech távirányítóin, nagyon egyszerűnek és átgondoltnak találtuk a mellékelt szoftvert, amelynek folyamatos fejlesztését sem hanyagolják el. Végre félretehetjük a szakajtónyi különböző távkapcsolót, nem kell tovább kínlódni az állandóan kifogyó ceruzaelemekkel, és nem kell rövidebb négykezes zongoraművet eljátszani, ha valamiért több eszközt szeretnénk használni egyszerre. Ha nincs szerencsénk a készülékeinkkel, akkor valamennyi időt felemészt majd a kezdeti beprogramozás, de ha egyszer elkészült, többé nem lesz gondunk vele. Talán ebből a szempontból hasznos az internetes konfigurálás, mert újratelepítésnél, véletlen törlésnél vagy meghibásodásnál nem vesznek el a beállításaink, újból letölthetjük őket. Persze internet nélküli gépen esélyünk sincs elindítani a Harmonyt, ami azért kellemetlen lehet.
Mai tesztalanyaink a termékcsalád felső részét képviselik, ezért meglehetősen drágák. Mindemellett majdnem ilyen sokoldalúak, és ugyanazt az óriási adatbázist használják az olcsóbb, kisebb modellek, mint a 15 000 forint körül kapható Harmony 525 vagy a 20 000 forintos Harmony 555. A sorozat elindulásakor, nagyjából két évvel ezelőtt teszteltük az 525-öst. Érdemes megnézni, azóta mennyit fejlődött a kezelőfelület. Már színes kijelzője van a 37 000 forintos Harmony 785-nek, így minden árszinten képviselteti magát a Logitech.
Hirdetés
A nagyok között a legkisebb a 45 000 forintos Harmony 885. Formája és elrendezése kiváló, minősége is rendben van, bár ennyi pénzért örültünk volna egy szálcsiszolt alumínium előlapnak. Pár napos próbálgatás alatt nem igazán találtunk rajta kifogásolnivalót, nagyszerűen működött, ezért ajánlott minősítést érdemelne, ha nem lenne ilyen drága. Így csak egy tetszett jár neki. Aki igazán komoly és extra kényelmes, pálca jellegű univerzális távirányítót szeretne, és nem sajnálja rá a pénzt, az mindenképpen vegye számításba a 10 000 forinttal drágább, de rádiós és Z-Wave-es Harmony 895-öt is.
Csak addig tűnik soknak a Logitech Harmony 1000 nagyjából 75 000 forintos ára, míg szét nem nézünk a hasonló termékek piacán, ahol a 200–300 000 forintos árcédula sem ritkaság. Tudásához és minőségéhez képest az 1000-es ára akár barátságosnak is nevezhető, de Magyarországon a többség ingerküszöbe fölött van ez a 75 000-es szám. Persze nem is a többségnek szánják a Harmony 1000-et, hanem azoknak, akik legalább fél tucat szórakoztatóelektronikai berendezést hajtanak, elegük van a sok távirányítóból, és a hagyományos karmesteri pálcánál többre, különlegesebbre vágynak. Miután megbarátkoztunk vele, nekünk is nagyon tetszett. Hozzá kell tenni, hogy a drágább érintőképernyős távirányítókon saját kiosztásokat programozhatunk, bár ez gyakran olyan összetett, hogy érdemes külön szakembert fogadni hozzá. Persze a 300 000 forintos Philips Prontókat nem szaküzletben szokás megvenni, hanem bársonypárnán nyújtja át a lakberendező, miután felépítették és behangolták a kétméteres tévékből, gigantikus hifikből, felvevőkből, játékkonzolokból, számítógépekből, kamerákból, kandallókból, pezsgőfürdőkből, lámpákból álló, a teljes palotát felölelő rendszert. Míg erre összejön az anyagi keret, addig gyakorlásnak nagyszerű a Logitech Harmony 1000, csak hogy ne nézzünk majd bután, ha eljön az a pillanat a Prontóval, lakberendezővel, palotával.
![]() |
|
Logitech Harmony 885 Logitech Harmony 1000 |
rudi
A Logitech Harmony távirányítókat az Expert Computer Kft. bocsátotta rendelkezésünkre.