Logitech Harmony - én irányítok mindent!

Beállítás

Beállítójuk az, ami a Logitech távirányítókat konkurenseik fölé emeli. Sok hasonló eszköznél rémálom a programozás még akkor is, ha jóval korlátozottabb, mint mai tesztalanyainknál. Egy gyengéje van a folyamatnak, amivel az első lépésben szembesülünk: internetkapcsolat kell hozzá. Valószínűleg meg lehetett volna oldani enélkül is, de a Logitech más utat választott. A világhálóról érkezik automatikusan a közel 200 000 eszközhöz tartozó profil, a legújabb firmware és a programozófelület frissítése is. Mindemellett a Logitech terméktámogatási csapata is bele tud nyúlni a művünkbe, amikor már végképp nem sikerül zöld ágra vergődni. Éppen emiatt a netkapcsolat tesztje után felhasználói fiókot kell létrehoznunk, ezután jön a távirányító azonosítása, majd a beállítás. Pontosabban előtte még megnézhetünk egy nagyon részletes, kezdők számára hasznos tájékoztatót arról, mi következik most.

Először a vezérelni kívánt eszközök típusonkénti listájáról választhatjuk ki, hogy melyik gyártótól származik. A szokásos tévé, DVD-, video-, CD-lejátszó és audiorendszer mellett set-top boxot, PVR-t, műholdvevőt, játékkonzolt, erősítőt, audio/video-átkapcsolókat, számítógépet, DAT egységet, projektort, klímát és még vagy tucatnyi különböző eszközt beállíthatunk. A következő lépésben a kiválasztott eszközök pontos modellszámát kéri a program. Talán jó lett volna, ha itt a sima begépelés mellett hosszú listából is választhatnánk.

Ha ezután a lépés után megkérdezi tőlünk a telepítő, hogy megvan-e az adott eszköz távirányítója, akkor közepes baj van, ugyanis nem találta meg a hozzá való profilt, és tanítás következik. Ilyenkor az eredeti távirányítót a Harmony tanulós érzékelőjére kell irányítani, és megnyomni a kívánt gombot. Többféle távkapcsolóval próbáltuk, minden esetben játszadozni kellett, sokszor gyenge jelre hivatkozott. Néhány gomb betanítása után a szoftver szétnéz az adatbázisban hasonló mintákat keresve, hátha talál a miénkkel feltehetőleg kompatibilis eszközt. Ha nincs ilyen, marad a teljes betanítás, ami egy komolyabb távirányító 50–60 gombjának, illetve funkciójának beállítása bizony eltarthat akár egy óráig is. Sokkal könnyebb dolgunk van, ha a Logitech adatbázisában szerepel a készülékünk. Ilyenkor a hozzá tartozó gombok azonnal megjelennek a Harmonyn, esetleg kedvenceket programozhatunk fel igény szerint.

Következhet a Logitech távirányítók egyik fő elemének, az „Activity”-knek a beállítása. Ezek olyan több eszközt érintő beállítások, mint például a tévénézés, videózás, DVD-lejátszás stb. Egy-egy ilyen programnál megadhatjuk, hogyan viselkedjenek rendszerünk komponensei. DVD-nézéskor például kapcsoljon be a lejátszó és a tévé, a többi eszköz pedig kikapcsolhat. Ezután a tévé váltson a megfelelő bemenetre és csatornára. Ha külön audioeszközünk van a hanghoz, azt is bevehetjük a programba, de akár a szoba megvilágítását is átvariálhatjuk. Nagyon okos és minden részletre kitér ez a beállítás. A tévé megfelelő konfigurálásánál például figyeltek arra, hogy többféleképpen lehet bemeneti forrást és csatornát váltani.

Eddig csak a szoftverben dolgoztunk, most következhet a módosítások feltöltése a távirányítóba. Kellemes és nagyon kényelmes, hogy a Harmony eszközök kompatibilisek, így a 885-ösre készített eszközök és aktivitások tömegét minden további nélkül feltölthettük az 1000-esre is. A végső lépésben ellenőrizhettük, hogy a beállításaink úgy működnek-e, ahogyan szerettük volna.

Később is visszatérhetünk a kezelőprogramhoz. Minden indításkor ellenőrizni fogja, hogy nincs-e újabb firmware- vagy szoftververzió. Az aktivitásokat, eszközöket és a távirányító egyedi beállításait láthatjuk három külön fülön, ahol újabbakat vehetünk fel, és rengeteg apróságot tovább hangolhatunk. Az aktivitásokat például átnevezhetjük (Watch TV helyett tévénézés), vagy megadhatjuk, hogy a Harmony egyes gombjaira az éppen működő eszközök közül melyik reagáljon (például DVD-lejátszáskor a tévé állítsa a hangerőt).

Még részletesebben formára szabhatjuk az egyes irányítani kívánt eszközöket. Belőhetjük például egy infrás utasítás hosszát (mennyi ideig „tartsa lenyomva” a Harmony a gombot) és a késleltetést az összetettebb kombók (aktivitások indítása) közben. Átnevezhetjük a készülékeket és egyes gombjaikat, de akár az egész beállítási folyamatot is újrafuttathatjuk. További eszközöket most a korábbinál rendezettebb listáról választhatunk, ahol a hasonló funkciót ellátó gépek csoportosítva vannak.

Nagymértékben kompatibilisek, de azért nem teljesen egyformák a Harmonyk. A harmadik fülön különböző specifikus részleteket találunk.

A Harmony 885 érdekessége, hogy főmenüjére témákat húzhatunk, az 1000-esnél pedig kis ikonokkal 24 kedvenc tévécsatornát állíthatunk be. Emellett mindkettőnél módosítható a háttérkép és egy néhány képkockából álló animáció, amely töltés közben fut le.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés