Üzemidő, értékelés
Üzemidő
A Yoga 920 elődjéhez képest több mint öt százalékkal gyengébb akkumulátort kapott, és ez az új processzor fejlettebb energiagazdálkodása ellenére is meglátszik az üzemidőn, ami csökkent – de még így is megfelelő ahhoz, hogy átlagos munkához ne legyen szükség töltőre. További érv annak otthonhagyása mellett, hogy egy tetszőleges USB-PD kompatibilis töltő is megteszi.
Változott viszont a készülékhez csomagolt adapter teljesítménye, mégpedig 65 wattra nőtt – mint látszik, ez a töltési időt viszont nem befolyásolta.
Értékelés
Már tavaly is ajánlott díjat adtunk a Yoga 910-nek, idén pedig az utód is megérdemli ugyanezt: a Lenovo a Yoga 920 esetében odafigyelt a korábban jelzett problémákra, javított a házon, kiköszörülte az elégtelen csatlakozókínálat okozta csorbát, a keskeny káva vastagítása nélkül a megfelelő helyre telepítette a webkamerát és mindeközben még valamennyit gyorsított is a gépen.
A kivitel, a dizájn továbbra is első osztályú, az általunk tesztelt modell kijelzője pedig grafikusok számára is kiváló munkaeszköz útközben, ha pedig az irodában ülnek, a két TB3 kimenetnek köszönhetően nem lesz gond egyetlen professzionális képernyő meghajtása sem. Tartozékként pedig ott az aktív toll és a 4096 nyomásszint érzékelésére képes panel is. Persze aki nem grafikus, az jobban jár, ha marad a Full HD-s változatnál, amivel nemcsak pénzt lehet spórolni, de a kevesebb pixel meghajtása kevesebb erőforrást is igényel.
Persze az nem meglepetés, hogy mindennek alaposan megkérik az árát: az általunk tesztelt konfiguráció sima (azaz nem Vibes) kivitelben is 621 000 forintba kerül, mutatva, hogy luxustermékről van szó.
Lenovo Yoga 920 notebook
Wombath
A Lenovo Yoga 920 notebookot a Lenovo hazai képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.